DopravaNovinkyZahraničí

Air Astana v roce 2021 navýšila počet cestujících o 79 procent

Skupina Air Astana přepravila v roce 2021 6,617 milionu cestujících, což je nárůst o 79 % oproti roku 2020. Air Astana přepravila 3,555 milionu cestujících, což je nárůst o 59 %, zatímco její nízkonákladová dceřiná společnost přepravila 3,062 milionu cestujících, což je nárůst o 109 %. Air Astana Group přepravila 12 072 tun nákladu na pravidelných letech a 6700 tun na charterových letech, což bylo o 30 % a 45 % nad čísly z roku 2020.

Foto: Air Astana

Peter Foster, prezident a generální ředitel, v komentáři k výsledkům uvedl: „Tato čísla představují silné zotavení z roku 2020 postiženého covidem-19. Celková přeprava více než 6,6 milionu zákazníků je nejvyšší zaznamenaná v historii letecké společnosti. Z velké části to bylo způsobeno silným výkonem společnosti FlyArystan, která jen v druhém úplném roce svého provozu přepravila téměř tolik zákazníků jako Air Astana, a to díky nízkým cenám, zejména na trasách v Kazachstánu, v důsledku své konkurenceschopné struktuře nákladů. FlyArystan je proto na dobré cestě ke splnění svého hlavního poslání zvýšit leteckou mobilitu po celé zemi pro občany Kazachstánu.

Air Astana provozovala v roce 2021 pravidelné lety do Batumi (Gruzie), Podgorice (Černá Hora), Kolomba (Srí Lanka) a Phuketu (Thajsko) a obnovila lety do Male, Londýna, Dillí, Tbilisi (Gruzie) a Dušanbe (Tádžikistán). V průběhu roku společnost FlyArystan zahájila provoz do Kutaisi (Gruzie) ze tří měst v Kazachstánu a spustila 10 nových vnitrostátních linek.

Air Astana přidala v roce 2021 do flotily tři Airbusy A321LR a jeden Airbus A320.

Air Astana také úspěšně dokončila osmý bezpečnostní audit IOSA a poprvé provedla C-Check na Airbusu A321 na své technické základně v Nur-Sultanu.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button