HotelyMěsta & regiony ČRNovinkyPředpisy & regulace

V Liberci poplatek za ubytování stoupne na dvojnásobek

Poplatek za ubytování v Liberci stoupne od poloviny letošního roku na dvojnásobek. Nyní je sazba pro hosta hotelů či penzionů 19 korun za noc, od července to bude 40 korun.
 
Foto: Pixabay
Novelu vyhlášky schválili drtivou většinou zastupitelé města. Poplatek za ubytování Liberec navyšuje po bezmála 20 letech. Město si od toho slibuje, že roční příjem z tohoto poplatku stoupne na bezmála 12 milionů korun.

„Podle programového prohlášení máme dohodu, že tyto vybrané prostředky zůstanou v oblasti cestovního ruchu, prezentace města a podobně,“ uvedl již dříve primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

V Liberci bylo ke konci minulého roku 4338 lůžek v 54 ubytovacích zařízeních od čtyřhvězdičkových hotelů až po kemp. V letech 2020 a 2021, které nepříznivě ovlivnila pandemie covidu, získala radnice z poplatku za pobyt ročně necelé čtyři miliony korun. Loni to bylo 5,84 milionu korun, to znamená přes 307 000 plateb za noc a osobu.

Od loňského roku může být částka vybraná za pobyt a noc v Česku až 50 korun na osobu. Na maximum ji zvedly například Praha, Karlovy Vary nebo Lipno nad Vltavou.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button