NovinkyTrendyZahraničí

UNWTO: Mezinárodní turistika loni zůstala hluboko pod úrovní z doby před pandemií

Mezinárodní cestovní ruch v loňském roce mírně vzrostl, zůstal však hluboko pod úrovněmi z období před příchodem pandemie covidu-19. Podle většiny odborníků se mezinárodní turistika z dopadů pandemie plně nezotaví dříve než v roce 2024. Vyplývá to ze zprávy Světové turistické organizace (UNWTO).
Foto: Pixabay

Celosvětový počet příjezdů mezinárodních turistů vloni podle údajů UNWTO stoupl o čtyři procenta na 415 milionů ze 400 milionů v roce 2020. Ve srovnání s rokem 2019 byl ale nižší o 72 procent.

„Tempo oživování zůstává pomalé a nerovnoměrné,“ uvedla organizace ve své zprávě. V samotné Evropě se vloni počet příjezdů mezinárodních turistů zvýšil o 19 procent. Oproti roku 2019 byl ale nižší o 63 procent.

Ekonomický přínos turistiky v loňském roce podle odhadů UNWTO dosáhl 1,9 bilionu dolarů (zhruba 41 bilionů Kč). Stoupl tak z předloňských 1,6 bilionu dolarů, výrazně však zaostal za 3,5 bilionu dolarů z doby před pandemií.

Téměř dvě třetiny odborníků podle průzkumu UNWTO předpokládají, že počty příjezdů mezinárodních turistů se na úrovně z roku 2019 vrátí nejdříve v roce 2024.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button