Novinky

Španělsko otevře hranice s výjimkou Portugalska už 21. června

Španělsko otevře své hranice vůči ostatním zemím schengenské zóny už 21. června, a ne až 1. července, jak dosud plánovalo. Informovala o tom španělská média včetně deníku El País. Až v původním termínu se však otevřou hranice s Portugalskem.

Foto: © UNESCO, Patrice Thébault

Španělsko i tak své hranice otevře později než většina ostatních unijních zemí. Ty se totiž i s Bruselem shodují, že vnitřní hranice schengenského prostoru by měly být opět volně průjezdné od 15. června. Španělská vláda dříve informovala, že do země vpustí turisty, aniž by museli do karantény, od 1. července. Baleárské ostrovy však mohou začít přijímat turisty už od 15. června. Jde o pilotní projekt, který schválila španělská vláda a který umožňuje dovézt německým kancelářím až 10 900 německých turistů už tento měsíc.

Většina Španělska už je mezitím v poslední fázi rozvolňování omezení pohybu a kontaktů mezi lidmi. Galicie na severozápadě země se stává prvním španělským regionem, v němž budou zrušena všechna opatření až na nošení roušek na veřejnosti.

Španělé stále nemohou volně cestovat mezi jednotlivými regiony. Pohyb osob má být zcela uvolněn 21. června, kdy má být zároveň zrušen nouzový stav.

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button