HotelyNovinky

Příští zastávka Florencie. Po italské trase a&o pokračuje dále do Janova, Říma, Milána a Verony

Po nových hostelech otevřených navzdory pandemii chystá řetězec nízkonákladových hostelů a&o další expanzi: ve druhém čtvrtletí roku 2023 otevře hostel ve Florencii a další, jen v samotné Itálii, chystá v Janově, Římě, Miláně a Benátkách.

Hostel a&o ve Florencii, perle italské renesance, bude mít 140 pokojů s celkem 500 lůžky a v Itálii bude třetím po dvou podnicích v Benátkách otevřených v letech 2017 a 2019. Tím však italské tažení berlínského řetězce a&o, který sází na hybridní ubytování (vícelůžkové hostelové pokoje + klasické hotelové dvoulůžkové pokoje), rozhodně nekončí. „V současnosti vedeme intenzivní jednání v Janově,“ uvedl Oliver Winter, generální ředitel a zakladatel a&o, „a dále míříme do Milána, Říma a Verony.“

Růstová strategie a&o je založená na přímých akvizicích i na nájmu nemovitostí. Právě na nájmy se nyní firma zaměřuje silněji, aby se chránila před možným kolísám trhu. „V Římě pracujeme na dvou zajímavých projektech  pro správu nemovitostí vlastněných třetí stranou,“ uvedl Phillip Winter, ředitel marketingu.

Tržby a&o nyní stojí ze 30 % na skupinách (zejména školních), z 10 % na firemních klientech a z 20–25 % na rodinách. Zbývajících 35–40 % tvoří páry. Významnými obchodními partnery jsou cestovní kanceláře, které se specializují na školní pobyty. Před koronavirem představovaly školy hlavní zdroj příjmů a&o a vytvářely kolem 40 % celkových tržeb.

Skupina a&o nyní provozuje 40 hostelů ve 24 městech 9 zemí. Většina hostelů a&o se nachází v Německu. Nejnovější přírůstek do rodiny a&o je hostel v Edinburghu, otevřený loni v červenci. Vedle Florencie v blízké budoucnosti přibydou pobočky v Heidelbergu a v Barceloně – ta bude vůbec první lokalitou a&o ve Španělsku.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button