DopravaJižní KoreaNovinkyPrahaZahraničí

Přímá linka Korean Air mezi Prahou a Soulem startuje již 27. března

Koncem minulého týdne uspořádala letecká společnost Korean Air ve spolupráci s Letištěm Praha a Korejskou centrálou cestovního ruchu event pro obchodní partnery k příležitosti obnovení pravidelných letů z Prahy do Soulu. Akce se konala v prostorách ambasády Korejské republiky v Praze.

Na fotce (zleva) Hana Krumlová (Sales Representative CEE, Korean Air), Michal Ohnesorg (Sales Representative CEE, Korean Air), výherkyně Kristýna Heralová (Sales Agent, Student Agency), získala dvě zpáteční letenky v ekonomické třídě z Prahy do jakékoliv destinace Korean Air, Johanna Jung (Marketing & Research B2B, Korea Tourism Organization), Hyunseung Kim (Regional Manager CEE, Korean Air). / Foto: Vlaďka Bratršovská

Součástí večera byla prezentace Korean Air a Korean Tourism Organization, fotokoutek s leteckou tematikou, bohatá tombola a výborné korejské jídlo.

Pravidelná linka Korean Air z Prahy do Soulu bude létat od 27. 3. 2023 s frekvencí tři letů týdně (pondělí, středa, pátek). Od 3. 6. 2026 dojde k navýšení na čtyři lety týdně (pondělí, středa, pátek, sobota). Let KE969 bude odlétat ze Soulu v 12:45 a přiletí do Prahy v 16:55. Zpět do Soulu bude startovat jako let KE970 v 18:50 a přiletí v 11:50 následujícího dne. Cestující poletí letadlem typu Boeing 777-300 ER, které nabízí 291 sedadel (64 Business, 227 Economy).

Foto: Letiště Praha

Díky pravidelné lince dojde k výraznému posílení aktuálně chybějících kapacit nejen do Koreje, ale také díky navazujícím letům ze Soulu do dalších destinací v Asii s tradičně silnou poptávkou, například Thajsko, Japonsko, Vietnam, ale také Indonésie nebo Austrálie.

A jak na setkání zaznělo, všichni zúčastnění věří, že díky přímému spojení mezi Prahou a Soulem dojde k obnově cestovního ruchu mezi Koreou a Českou republikou. V roce 2019 bylo spojení z Prahy do Soulu velmi úspěšné. Celkem mezi Prahou a Soulem cestovalo v roce 2019 přes 190 tisíc cestujících v obou směrech. Předodletový a příletový PCR test není vyžadován. V platnosti zůstává povinnost online registrace do Q-Code a K-ETA.

Foto: Pixabay

Atmosféru jihokorejské metropole si lze užít návštěvou pěti královských paláců Joseonské dynastie ve čtvrtích Jongno-gu a Jung-gu, a to Deoksugung, Gyeongbokgung, Gyeonghuigung, Changdeokgung a Changgyeonggung. Ve městě jsou také k vidění čtyři historické brány, z nichž nejznámější je jižní brána Namdaemum poblíž stejnojmenné tržnice. Korean Air nabízí tranzitní výlety v Soulu – Cheongwadae, The Third Tunnel, Tongin market, Dora Observatory. Zdarma jsou pro tranzitní cestující na letišti Soul-Incheon (anglicky mluvící průvodce + transfer), případné vstupné a osobní útratu si hradí cestující. Výlety je možné rezervovat online na www.airport.kr.

Korean Air je vlajkový letecký dopravce Jižní Koreje se základnou na letišti Soul-Incheon. Je zakládajícím členem aliance SkyTeam a aktuálně obsluhuje 120 destinací ve 43 zemích na pěti kontinentech. Moderní flotila Korean Air čítá 156 letadel (133 pro cestující + 23 cargo). Je nositelem řady ocenění (Skytrax 5star airline, 2021 Airline of the Year by ATW, 2022 Cargo Operator of the Year by ATW).

Vlaďka Bratršovská

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button