DopravaJižní KoreaPrahaZahraničíZprávy

Přímá linka Korean Air mezi Prahou a Soulem startuje již 27. března

Koncem minulého týdne uspořádala letecká společnost Korean Air ve spolupráci s Letištěm Praha a Korejskou centrálou cestovního ruchu event pro obchodní partnery k příležitosti obnovení pravidelných letů z Prahy do Soulu. Akce se konala v prostorách ambasády Korejské republiky v Praze.

Na fotce (zleva) Hana Krumlová (Sales Representative CEE, Korean Air), Michal Ohnesorg (Sales Representative CEE, Korean Air), výherkyně Kristýna Heralová (Sales Agent, Student Agency), získala dvě zpáteční letenky v ekonomické třídě z Prahy do jakékoliv destinace Korean Air, Johanna Jung (Marketing & Research B2B, Korea Tourism Organization), Hyunseung Kim (Regional Manager CEE, Korean Air). / Foto: Vlaďka Bratršovská

Součástí večera byla prezentace Korean Air a Korean Tourism Organization, fotokoutek s leteckou tematikou, bohatá tombola a výborné korejské jídlo.

Pravidelná linka Korean Air z Prahy do Soulu bude létat od 27. 3. 2023 s frekvencí tři letů týdně (pondělí, středa, pátek). Od 3. 6. 2026 dojde k navýšení na čtyři lety týdně (pondělí, středa, pátek, sobota). Let KE969 bude odlétat ze Soulu v 12:45 a přiletí do Prahy v 16:55. Zpět do Soulu bude startovat jako let KE970 v 18:50 a přiletí v 11:50 následujícího dne. Cestující poletí letadlem typu Boeing 777-300 ER, které nabízí 291 sedadel (64 Business, 227 Economy).

Foto: Letiště Praha

Díky pravidelné lince dojde k výraznému posílení aktuálně chybějících kapacit nejen do Koreje, ale také díky navazujícím letům ze Soulu do dalších destinací v Asii s tradičně silnou poptávkou, například Thajsko, Japonsko, Vietnam, ale také Indonésie nebo Austrálie.

A jak na setkání zaznělo, všichni zúčastnění věří, že díky přímému spojení mezi Prahou a Soulem dojde k obnově cestovního ruchu mezi Koreou a Českou republikou. V roce 2019 bylo spojení z Prahy do Soulu velmi úspěšné. Celkem mezi Prahou a Soulem cestovalo v roce 2019 přes 190 tisíc cestujících v obou směrech. Předodletový a příletový PCR test není vyžadován. V platnosti zůstává povinnost online registrace do Q-Code a K-ETA.

Foto: Pixabay

Atmosféru jihokorejské metropole si lze užít návštěvou pěti královských paláců Joseonské dynastie ve čtvrtích Jongno-gu a Jung-gu, a to Deoksugung, Gyeongbokgung, Gyeonghuigung, Changdeokgung a Changgyeonggung. Ve městě jsou také k vidění čtyři historické brány, z nichž nejznámější je jižní brána Namdaemum poblíž stejnojmenné tržnice. Korean Air nabízí tranzitní výlety v Soulu – Cheongwadae, The Third Tunnel, Tongin market, Dora Observatory. Zdarma jsou pro tranzitní cestující na letišti Soul-Incheon (anglicky mluvící průvodce + transfer), případné vstupné a osobní útratu si hradí cestující. Výlety je možné rezervovat online na www.airport.kr.

Korean Air je vlajkový letecký dopravce Jižní Koreje se základnou na letišti Soul-Incheon. Je zakládajícím členem aliance SkyTeam a aktuálně obsluhuje 120 destinací ve 43 zemích na pěti kontinentech. Moderní flotila Korean Air čítá 156 letadel (133 pro cestující + 23 cargo). Je nositelem řady ocenění (Skytrax 5star airline, 2021 Airline of the Year by ATW, 2022 Cargo Operator of the Year by ATW).

Vlaďka Bratršovská

Související články

Napsat komentář

Back to top button