DopravaŠpanělskoTOPZahraničí

Po stopách španělského legendárního rytíře až do Alicante

Slyšeli jste o Písni o El Cidovi? Je to slavná španělská báseň z 12. století, která vypráví příběh legendárního rytíře Rodriga Díaze de Vivar, El Cid CampeadorA neboli Cida, vynikajícího bojovníka. Neexistuje pouze SvatojakubskÁ cesta, ale Španělsko můžete poznávat po trase, která se objevuje v samotné knize.

Foto: patronát Costa Blanca

Trasa začíná v Burgosu, ve vnitrozemí Španělska, a vede zeměmi Kastilie a León, Kastilie a La Mancha, Aragonií a oblastí Valencie. V říjnu se v Burgosu dokonce koná víkend El Cid. Město se vrací do středověku a nabízí představení pod širým nebem, turnaje a středověké trhy, pouliční divadelní představení a další. Na této trase se nacházejí četné památky světového dědictví, ukázky románského, mozarabského, maurského, islámského a gotického umění a více než 70 chráněných přírodních oblastí. Ačkoli se ve skutečnosti jedná o vzájemně propojené trasy v délce od 50 do 300 kilometrů, dohromady jde o 2000 kilometrů silnic a 1400 kilometrů značených tras.

Foto: patronát Costa Blanca

Jedním z nejkrásnějších úseků se nachází v jejím konci. Trasa prochází městem Valencie, které se El Cidovi podařilo dobýt v roce 1094. Vede do provincie Alicante, do míst jako jsou Alzira a Xàtiva, z nichž každé má zajímavé historické centrum, přes Ontinyent a Bocairent, město vytesané ve skále. Ohromí vás impozantní věže hradů Villena, Sax a Petrer. Další zajímavostí na trase je Elche, kde El Cid strávil zimu roku 1088. Bazilika Santa María, každoroční dějiště inscenace hry Tajemství Elche, a palmový háj v Elche, prohlášený za světové dědictví UNESCO, jsou jen některé z mnoha jeho zajímavostí. A konečně Orihuela, konec trasy, nabízí nejen možnost pokochat se tímto monumentálním městem se stavbami, jako je katedrála El Salvador a klášter Santo Domingo. A hlavně si užít moře. Rozsáhlé písečné pláže se zde mísí s malými útesy, které jsou ideální pro rybaření a potápění.

Foto: patronát Costa Blanca

SOUTĚŽTE S EUROWINGS – SOUTĚŽTE S EUROWINGS – SOUTĚŽTE S EUROWINGS

Španělská centrála pro cestovní ruch chce podpořit základnu Eurowings v Praze a přímé lety do Alicante, a proto se spojila s turistickým patronátem v Costa Blanca, provincie Alicante, který přispěl do rezervační soutěže pro pracovníky cestovních a rezervačních kanceláří, kterou vyhlašuje Eurowings. Myšlenka soutěže je jednoduchá: Prodejte lety Eurowings a získejte šanci vyhrát jednu z několika fantastických cen!

Alicante, Costa Blanca, do této soutěže vložila voucher, jehož hodnota je následující: 3 noci v hotelu Diamate Beach Spa hotel 4* pro 2 osoby včetně polopenze + Eurowings přidává pro výherce voucher a letenky v hodnotě 100 eur.

Jak se do soutěže zapojit? Prodejte co nejvíce letů společnosti Eurowings do a z České republiky. Započítávají se všechny lety Eurowings do a z Prahy (PRG) v daném období. Započítávají se všechny rezervační kanály B2B pro prodejní místa Česká republika včetně GDS, portálu cestovní kanceláře Eurowings, skupinového prodeje, prodeje cestovních kanceláří a charterového prodeje. Kombinace a/nebo sdílené kódy s jinými leteckými společnostmi skupiny Lufthansa a/nebo Smartwings budou zohledněny, pokud alespoň jeden let provozuje Eurowings.

Sdílejte s námi své PNR/rezervace do 31. srpna 2022 a pište na email: bjorn.gianotten@eurowings.com

Ceny budou vylosovány & výherci vyhlášeni na živém webináři dne 6. září 2022 od 10:00–11:30 (účast je nutná). Odkaz na webinář bude zaslán v pozdější fázi rezervační soutěže.

Více na: www.spain.info  a www.costablanca.org

Turespaña, španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button