ArgentinaTOPZahraničí

Plavba po jižních vodách Argentiny

V Patagonii je možné podnikat výlety lodí, a spatřit tak na vlastní oči jevy, které nejsou cestovatelům přístupné při putování po souši.

Plavba do Antarktidy, foto: INPROTUR

Přibližně 40 minut cesty od El Calafate se nachází Puerto Bandera. Odtud odplouvají pohodlné lodě na nezapomenutelnou prohlídku jednoho z nejkrásnějších jezer v zemi. Výlet trvá 6 až 7 hodin. Průvodci komentují jednotlivé přírodní scenerie v pohádkovém prostředí obklopeném ledovci zvláštních tvarů, které nabízejí cestujícím úchvatnou podívanou. Kromě slavného ledovce Perito Moreno lze v této oblasti spatřit i další významné ledovce, jako jsou Upsala nebo Spegazzini, nejvyšší ledovec v Národním parku Los Glaciares.

Dále na jih denně odplouvají lodě z přístavu Ushuaia, které se plaví po průlivu Beagle. Výlet zahrnuje Isla de los Pájaros (Ptačí ostrov), Isla de Lobos (Ostrov hřivnatých lachtanů) a  slavný maják Les Eclaireurs, nejslavnější pohlednici Ushuaie. Ačkoli je obecně známý jako maják na konci světa, ve skutečnosti tomu tak není. Ten pravý se nachází na Ostrově stavů. Tato symbolická konstrukce byla vybudována na stejnojmenných ostrůvcích v průlivu Beagle. Tímto jménem je pokřtil kapitán Luis Fernando Martial z francouzské expedice, která dorazila do Ohňové země na palubě lodi La Romanche v roce 1882. Maják je zděný a představuje 11 metrů vysokou věž ve tvaru komolého kužele. V jeho horní části se nachází strážní prostor a věž je vymalována dvěma červenými pruhy a jedním bílým. Jeho provoz byl zahájen v roce 1920.

Maják Les Eclaireurs, foto: INPROTUR

Ze stejného přístavu od října do března vyplouvají lodě typu ledoborec nebo se zesíleným trupem do Antarktidy. V závislosti na výběru plavby si můžete užít luxusní výlet nebo dobrodružnou výpravu. Cesta trvá minimálně 9 dní, protože překonat Drakeův průliv zabere nejméně 48 hodin. Pokud plavba zahrnuje Hornův mys, Shetlandy, Jižní Georgie nebo Malvínské ostrovy, může dobrodružství trvat déle než 15 dní.

Je také možné obeplout polovinu antarktického kontinentu, což trvá 3 až 4 týdny. Zajímavostí je, že vždy 21. prosince, kdy na jižní polokouli začíná léto, září slunce celých 24 hodin.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button