Města & regiony ČRNovinky

Některá města kvůli pandemii nezvýší poplatek za ubytování

Kutná Hora nezvýší poplatek za ubytování, část vybraných peněz za letošní sezonu naopak ubytovatelům vracela. Poplatek za ubytování v příštím roce nezvýší ani sousední Kolín.

Kutná Hora / Foto: CzechTourism

Důvodem je pandemie koronaviru, která postihla turistický ruch a dopadla nepříznivě na provozovatele hotelů a penzionů ve městě, řekla místostarostka Silvia Doušová.

Podle novely zákona mohou obce od roku 2021 podle svého rozhodnutí vybírat až 50 korun za osobu a den. V Kutné Hoře se nyní platí 21 korun a zvýšení poplatku podle Doušové zatím nepřipadá v úvahu. “Nechceme zvyšovat, co není nutné,” uvedla. Radnice naopak letos podnikatelům vracela poplatky vybrané za tři měsíce sezony.

Kutná Hora, jejíž historické jádro je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je oblíbeným cílem turistů. Pandemie koronaviru však cestovní ruch ve městě nepříznivě ovlivnila. Jiná by situace by podle místostarostky byla, kdyby turistika v Kutné Hoře fungovala jako v minulosti a do města přijelo 1,2 milionu návštěvníků. “Pak bychom zvedání poplatku třeba řešili,” dodala Doušová.

Podobný přístup má i vedení nedalekého Kolína, kde nyní ubytovaní turisté zaplatí poplatek deset korun za jeden den. “O jeho zvýšení zatím neuvažujeme,” řekl starosta Michael Kašpar.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button