AsieEvropaHotelyNovinkyZahraničí

HR Group expanduje do Asie

Hotelová skupina HR Group se sídlem v Berlíně vstupuje na asijský trh významnou investicí do tamní společnosti Absolute Hotel Services (AHS).

Foto: U Hotels & Resorts – 5hvězdičkový hotel U Samui Bangrak Beach, Thajsko. (c) Absolute Hotel Services

Berlínská HR Group (HRG), která provozuje v České republice hotely Vienna House by Wyndham Diplomat Prague, Vienna House by Wyndham Andel’s Prague, Vienna House Easy by Wyndham Pilsen a Amedia Express Prague Trademark Collection by Wyndham, pokračuje ve své expanzi akvizicí akcií U Global Hospitality Company Limited ve společnosti Absolute Hotel Services se sídlem v Bangkoku. Do skupiny AHS spadají hotely značek Eastin Hotels & Resorts, U Hotels & Resorts, Absolute Collection a Travelodge.

S více než 37 hotely, golfovými kluby a 34 projekty ve výstavbě v Thajsku, Vietnamu, Indonésii, Indii, Hongkongu a Turecku je tato společnost jednou z nejvíce rostoucích hotelových skupin v asijském regionu. A ještě tento rok plánuje další expanzi do Koreje a na Filipíny.

Touto akvizicí Ruslan Husry, majitel HR Group, znovu potvrzuje svou růstovou strategii: „Významnou investicí do AHS vstupujeme na zajímavý asijský trh a zároveň posilujeme naši pozici jedné z předních multibrandových hotelových společností v Evropě. Protože kromě hotelů a projektů v Asii zahrnuje spolupráce také rozšíření portfolia AHS právě v Evropě.“

Již v loňském roce, kdy se rakousko-thajská mateřská společnost Lombard Estate Capital a U Global Hospitality Company Limited rozhodly prodat své majetkové podíly v hotelové společnosti Vienna House, byl nastaven směr současného partnerství.

Foto: Lobby hotelu Travelodge Nimann v Chiang Mai, Thajsko (c) Absolute Hotel Services

Jonathan Wigley, CEO a zakladatel AHS, komentuje tuto akvizici: „Jsme velmi rádi, že jsme v HRG získali nového akcionáře a důležitého partnera. Díky tomuto spojení se vytvoří globální hotelová společnost od východu na západ a umožní AHS expandovat ještě rychleji a na další trhy. Stavíme na úspěchu a odborných zkušenostech HRG v posledních 15 letech v Evropě. Budoucnost tak vypadá více než slibně.“

Akcionářskou strukturu AHS tak nově tvoří HRG, Jonathan Wigley a U Global Hospitality. Sídlo společnosti zůstává v Bangkoku.

Rupert Simoner, CEO firmy Lombard, který se zasloužil o uzavření této dohody, dodává: „Obě hotelové společnosti sdíejlí shodnou DNA, kreativního podnikatelského ducha a velký potenciál růstu. AHS má skvělý tým a know-how v Asii, tak jako HRG v Evropě – a společně toho dokážeme mnohem více.“

Zúčastněné strany se dohodly, že nezveřejní částku transakce, jejíž uzavření je plánováno na konec května 2023.

O HR Group

HR Group (HRG) je jednou z předních multi-brandových hotelových firem ve střední Evropě. Berlínská společnost úspěšně provozuje hotely již více než deset let. HR Group spolupracuje se zavedenými hotelovými skupinami, jako jsou Accor, Wyndham Hotel Group, Dorint Hotels & Resorts, Hyatt, Hilton, Marriott, Radisson, IHG a Deutsche Hospitality. Působí také jako spolehlivý partner pro institucionální investory, jako jsou Pandox AB, DEKA, Union Investment a další. HR Group má silné zastoupení na různých trzích a v posledních letech dosahuje nadprůměrných prodejních výkonů. Základem úspěchu jsou zkušenosti s danými trhy a znalosti v oblasti nemovitostí, stejně jako profesionální manažerské struktury. HR Group neustále roste a hledá městské a business hotely v metropolích a velkých městech, stejně jako resorty v předních dovolenkových destinacích.

V České republice provozuje hotely Vienna House by Wyndham Diplomat Prague, Vienna House by Wyndham Andel’s Prague, Vienna House Easy by Wyndham Pilsen a Amedia Express Prague Trademark Collection by Wyndham, na Slovensku Vienna House Easy by Wyndham Bratislava.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button