DopravaKam jet?Města & regiony ČRNovinky

FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách a obnoví některé mezinárodní spoje

S navyšováním kapacit a růstem poptávky po cestování v období Vánoc počítají dopravci na vnitrostátních linkách. Zelený poskytovatel dálkové mobility FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem.

Foto: archiv Flixbus

Více spojů přidá z Prahy do Brna, Liberce, Českého Krumlova, Mostu, Chebu a během víkendů také do Karlových Varů. Dočasně obnovit provoz chce FlixBus i na některých mezinárodních spojích. Během svátků tak bude možné cestovat přímým spojem z Prahy například do Norimberku, Berlína, Drážďan, Mnichova, Krakova nebo do Paříže.

K navyšování spojů dochází poté, co dopravci přistoupili k redukci kapacit kvůli nízké poptávce během podzimních měsíců, kdy lidé vlivem vládních opatření souvisejících s pandemií koronaviru zůstávali doma.

„Během podzimu jsem pro občany ČR zachovali základní obslužnost na našich vnitrostátních linkách, a to i přes výrazný pokles poptávky. Jsme rádi, že nyní můžeme nabídnout navýšení přepravních kapacit pro období Vánoc, abychom naše zákazníky dopravili na svátky za rodinou,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

FlixBus přitom zachová již zaběhlá bezpečnostní opatření na palubách autobusů tak, aby cestujícím zajistil co nejvyšší komfort i bezpečí. Apeluje přitom i na samotné cestující, ať hygienická opatření ani před Vánocem nepodceňují a chrání sebe i své okolí.

Dvakrát častěji z Prahy do Českého Krumlova, více spojů do Brna i Liberce

V rámci vnitrostátní sítě posílí FlixBus spoje v období od čtvrtka 17. prosince do neděle 3. ledna. Celkem se jedná o navýšení kapacit o polovinu. Nejvíce spojů přidá mezi Prahou a Českým Krumlovem, kde kapacitu přepravy zdvojnásobí. Až 80 % stávající kapacity přidá mezi Prahou a Libercem, jezdit bude až šestkrát denně. Na stejnou frekvenci navýší i spoje mezi Prahou a Karlovými Vary během víkendových dní. K navýšení dojde také na trasách mezi Prahou a Chebem, Mostem, Chomutovem a Brnem.

„Očekáváme, že mezi provozně nejrušnější dny bude patřit předvánoční víkend od 18. do 20. prosince a pak doba návratu, tedy 2. a 3. ledna,“ dodává Čmielová. Pro tyto dny jsou kapacity FlixBusu posíleny nejvíce.

Obnovené spojení do Berlína, Vídně a Krakova

FlixBus připravuje dočasné obnovení provozu i do některých zahraničních destinací. S výjimkou 24. 12. 2020, 4. a 5. 1. 2021 budou zelené autobusy jezdit denně od 17. 12. do 10. 1. 2021 z Prahy do Paříže přes Norimberk, Wolpertshausen, Heidelberg, Mannheim, Saarbrücken a Remeš. V opačném směru z Paříže do Prahy pojedou od pátku 18. 12. 2020 do 12. 1. 2021 s výjimkou dní 19. 12., 25.–27. 12., 5. 1. a 7.–8. 1. 2021.

Od 18. 12. obnoví v omezeném měřítku provoz i mezi Berlínem, Prahou, Vídní, Mariborem a Záhřebem a ve stejný den vyjedou autobusy znova také na trase mezi polskou Vratislaví, Krkonošemi a Prahou. Od 17. 12. do 4. 1. bude FlixBus jezdit denně mezi Berlínem, Drážďany, Prahou a Vídní a od 17. 12. do 11. 1. s výjimkou 31. 12. také na trase mezi Krakovem, Katovicemi, Ostravou, Olomoucí, Brnem, Prahou, Řeznem a Mnichovem.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button