DopravaNezařazené

FlixBus kvůli koronaviru ruší v Německu cesty o svátcích, v ČR chystá posílení spojů

Německá přepravní společnost FlixBus kvůli zpřísněným protikoronavirovým opatřením znovu ruší cesty od 17. prosince do 11. ledna.
Foto: archiv Flixbus
Provoz na vánoční svátky přitom firma plánovala po omezeních zavedených od 3. listopadu v Německu, Rakousku a Švýcarsku obnovit. Podnik, jenž podniká i v České republice, to uvedl v dnešním sdělení. V Česku FlixBus zatím stále připravuje posílení provozu během Vánoc, společnost však bude sledovat vývoj situace.

Cestující, kteří si cesty na uvedené období zakoupili, společnost vyrozumí a vrátí jim peníze. Kromě toho jim firma věnuje voucher v hodnotě 15 eur na cestu v příštím roce.

“Reagujeme tak na rozhodnutí německých spolkových ministrů zavést znovu celostátní lockdown,” uvádí FlixBus. “Prosím, zdržte se cest, které nejsou nutné,” vyzval zákazníky šéf podniku André Schwämmlein.

Česká pobočka FlixBusu zatím situaci průběžně sleduje a je připravena reagovat na případné změny. “V současné době ale pracujeme na navýšení kapacit na vnitrostátních spojích před Vánoci,” uvedla mluvčí Martina Čmielová. Společnost chce o svátcích navýšit kapacity až o polovinu.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button