CestovkyTOPZahraničí

Curaçao – nejpřívětivější ostrov Nizozemských Antil

Krásné pláže s jemným pískem, průzračné moře, prvotřídní potápění, přírodní rezervace, kde najdete mimo jiné i jedny z největších kaktusů na světě, nebo úžasná architektura hlavního města Willemstad, jehož historické centrum je od roku 1997 zapsáno na seznamu dědictví UNESCO. To je Curaçao, kam pořádá zájezdy Čedok jako jediná cestovní kancelář u nás.

Foto: Čedok

Ostrov ležící necelých 70 km severně od Venezuely je od roku 2010 autonomním územím Nizozemského království, stejně jako sousední Aruba a nizozemská část ostrova Svatý Martin. Nizozemské Antily už formálně jako stát neexistují, přesto se však tento název stále používá pro pojmenování všech ostrovů v Karibiku, které spadají pod nizozemskou korunu. Oproti jiným ostrovům v Karibiku má Curaçao několik výhod. Leží mimo pás hurikánů a tropických bouří, což sice neznamená, že ho hurikán nebo bouře nemůže zasáhnout, pravděpodobnost je však o dost menší než jinde. A i když je cestovní ruch samozřejmě nesmírně důležitou součástí místní ekonomiky, ostrov je mnohem méně turistický než např. sousední Aruba.

Pokud přemýšlíte, kam se vydat na dovolenou, je Curaçao ideální destinací, a to jak pro mladé, tak pro ty řekněme ve středním a pokročilejším věku, ale i pro rodiny s dětmi. Najdete tu božský klid i bujarý noční život, historické památky i netknutou přírodu, ale především nádherné pláže, na kterých není jako mnohde jinde hlava na hlavě. Snad nejkrásnější z nich je Grote Knip, podle mnohých nejlepší pláž pro šnorchlování. Výborné je, že na Curaçau se četné korálové útesy nacházejí i v mělké vodě, takže si na mnoha plážích tuto nádheru užijí i rodiny s malými dětmi. Chcete-li se ale potápět do větších hlubin, kolem ostrova je pár potopených lodních vraků, které se postupem času staly domovem bohaté mořské fauny a flóry a potápění k nim je opravdový zážitek.

Willemstad / Foto: Pixabay

I když na Curaçao můžete cestovat individuálně, pohodlnější to jistě bude s cestovní kanceláří. Jediná česká cestovka, která má v současné době ostrov v nabídce, je Čedok. A pokud se pro něj rozhodnete, určitě nemusíte mít obavy, že zůstanete po celou dobu pobytu uvázaní u hotelu, byť luxusního. Zařídí vám skvělý výlet, na kterém budete šnorchlovat se želvami, vezme vás na úžasnou plavbu motorovou jachtou nebo na okružní jízdu po ostrově. Projdete si Willemstad včetně legendárního mostu Queen Juliana Bridge, který je nejvyšší v Karibiku a je z něj přenádherný výhled, navštívíte továrnu, kde se vyrábí známý likér Blue Curaçao, a zajdete si i do proslulého Mořského akvária. Anebo si půjčte auto a jeďte, kam se vám zamane. Ale pozor, až budete brát benzin, nejdřív se platí, až potom tankuje.

Let do Curaçaa trvá přibližně 13 hodin a pravidelné linky KLM jsou provozovány od června do listopadu.

Více v katalogu exotiky na stránkách 266–275: CK Čedok.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button