CestovkyLidéTOP

Asociace cestovních kanceláří ČR volila nové členy představenstva

Členové Asociace cestovních kanceláří České republiky se na svém dnešním Valném shromáždění shodli, že současná situace je pro mnoho cestovních kanceláří a cestovních agentur velmi znepokojivá a bez jasné vize a pomoci státu bude velmi obtížné restartovat celé odvětví cestovního ruchu.

„Mnoho z nás již vyčerpalo veškeré zdroje a na obzoru stále není konec již rok trvající krize, která tíživě dopadá na celý cestovní ruch,“ uvádí nový předseda ACK ČR Ladislav Havel a doplňuje: „Budeme potřebovat podporu státních orgánů, abychom se po skončení pandemie dokázali vrátit zpět k našemu podnikání a obstáli tak v konkurenci, která bude celosvětově obrovská. Nejen finanční, ale zejména legislativně-správní.“

Novým předsedou Asociace cestovních kanceláří České republiky se stal Ladislav Havel (CK Ciao…), místa místopředsedů obhájili Zdeněk Kříž (Siam Travel) a Petr Krč (CK ATIS), novým členem představenstva byl zvolen Petr Novotný (CK Adventura).

„Máme mnoho pozitivních ohlasů od klientů, kteří by rádi cestovali, ale současná situace to bohužel neumožňuje. Doufám, že se za pomoci očkování podaří brzy pandemii překonat a cestování bude opět možné,“ konstatuje místopředseda Zdeněk Kříž a zároveň varuje: „Pokud by Česká republika nedokázala udržet v rychlosti očkování krok se zbytkem světa, mohlo by to komplikovat nejen cestování Čechů do zahraničí, ale zároveň také příjezdy zahraničních turistů do České republiky.“

Asociace cestovních kanceláří České republiky byla založena v roce 1990 a je tak nejstarším sdružením svého druhu v novodobé historii. Jejích téměř 300 členů z řad cestovních kanceláří a cestovních agentur se věnuje výjezdovému, příjezdovému i domácímu cestovnímu ruchu, přidruženými členy jsou pak dodavatelé softwaru, turistické cíle nebo školy cestovního ruchu.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button