HotelyNovinky

a&o v Evropě otevře další hostely

Berlínský hostelový řetězec a&o co nevidět zahájí výraznou evropskou expanzi. Pro akvizici lokalit sestavil speciální tým, který vede nový ředitel pro investice James Simmonds.

Rodina a&o se utěšeně rozrůstá a nový tým pro nemovitosti chystá projekty v celé Evropě: nemovitostní analytik Leandro Risoli (vlevo), specialistka na nemovitosti Annabel Nowak (uprostřed) a ředitel pro investice James Simmonds (vpravo) ve vstupní hale a&o Berlin Mitte. Foto: a&o.

„Už se nemůžeme dočkat, až otevřeme další hostely,“ těší se James Simmonds, nový ředitel pro investice společnosti a&o Hostels. „Na předních místech našeho pořadníku jsou nyní lokality ve Velké Británii, Itálii, Beneluxu a v německy mluvících zemích – Německu, Rakousku a Švýcarsku.“ Berlínský hostelový řetězec a&o důrazně zrychluje svou evropskou expanzi. V uplynulých dvou letech, negativně poznamenaných pandemií, koneckonců dokázal otevřít čtyři nové hostely, zatímco jiní hoteliéři ukončovali provoz. Nyní je však třeba „odbrzdit naplno“. Oliver Winter, zakladatel a generální ředitel a&o, poznamenává: „James Simmonds a jeho nový nemovitostní tým má za úkol zajistit plánovanou a důraznou expanzi – a na to se všichni těšíme.“

James Simmondsovi je 42 let a je rodilý Angličan. Přes dvacet let úspěšně působí v oboru mezinárodního rozvoje hotelů. Po angažmá v poradenských firmách Ernst and Young a Deloitte v Londýně pracoval na Blízkém východě, konkrétně v Dubaji a Abú Zabí. Pro řetězec luxusních hotelů a resortů Rosewood zajišťoval rozvoj v asijsko-tichomořské oblasti. V Londýně působil Simmonds ve firmě Belmond jako ředitel pro globální rozvoj. O růstových vyhlídkách a&o říká: „a&o je speciální produkt. Jsme velmi pružní, můžeme nemovitosti nakupovat nebo si je pronajímat, a tudíž máme jasnou konkurenční výhodu.“ Ve funkci ředitele pro investice se společně se svým týmem chce soustředit na akvizice stávajících hotelů a hostelů, které „bude možné rychle proměnit v a&o.“

Mezinárodní tým expertů na nemovitosti

Annabel Nowak pochází z Berlína, studovala management cestovního ruchu v Mnichově a pracovala jako hotelová konzultantka v berlínské poradenské firmě. Naposled čtyři roky pracovala v hotelové skupině NH, kde ve funkci ředitelky pro rozvoj a správu aktiv měla na starosti hotely NH a jejich expanzi ve střední Evropě, Velké Británii a Irsku. Jako specialistka na nemovitosti Annabel Nowak odpovídá za růst a&o v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Beneluxu, střední a východní Evropě a ve Skandinávii.

Leandro Rispoli vystudoval mezinárodní rozvoj hotelů v Glionu ve Švýcarsku a kariéru zahájil v Miláně jako investiční analytik u realitní firmy CBRE. Tam se podílel na několika významných jednotlivých i portfoliových transakcích, jejichž předmětem byly vedle běžných hotelů také rezorty a business hotely. Následovalo angažmá v Praze, Londýně a v mexickém Tulumu. Jako nemovitostní analytik Leandro Rispoli posuzuje možné lokality pro a&o v celé Evropě.

Petr Bílek

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button