HotelyNovinky

a&o otevírá první hostel v Budapešti

a&o Hostels, největší soukromá značka hostelů v Evropě, otevřela v Budapešti zcela nový podnik. Hostel má 412 lůžek a nachází se v centru maďarské metropole v módní čtvrti Erzsébetváros, tedy Alžbětině městě (ulice Csengery 11).

Foto: a&o Hostels

V této nesmírně zajímavé lokalitě se nachází židovská čtvrť a spousta barů, kaváren a restaurací. Návštěvníky uchvátí úzké uličky, streetoví umělci i barevné obrazy na zdech. Hotel je pouhých deset minut chůze od hlavního nádraží, od nábřeží Dunaje i od slavné Velké Synagogy.

Při přestavbě architekti zachovali autentickou podoba budovy, ovšem přistavěli patro navíc. Celý hostel má nyní 114 pokojů. Zajímavé je, že dříve budova sloužila jako továrna na výrobu hracích karet, a tuto minulost zdařile připomínají designéři Avery Martón, Zsuzsi Bakos a Imre Fork z uměleckého sdružení ALL CAPS. Návrháři naplno využili historii domu a ze schodiště vytvořili procházku světem moderních hracích karet. Na každém podlaží se uplatňují jiné motivy, což napomáhá hostům v orientaci. Mezi jedinečné prvky hostelu patří dvůr ve vnitrobloku, který je pro Budapešť typický a slouží jako rozšířená vstupní hala. Je zde prosklený výtah spojující všechna čtyři podlaží.

Oliver Winter, zakladatel a generální ředitel a&o Hostels k otevření budapešťské pobočky uvedl: „Je to nádherný, kompaktní hostel uprostřed živé metropole. Budapešť disponuje obrovskou kulturní i historickou nabídkou, a pro a&o Hostels je tudíž ideálním místem.“

Foto: a&o Hostels

Výhodná nabídka v Budapešti až do konce roku 2020!

Na oslavu otevření prvního hotelu v Maďarsku nabízí a&o zaváděcí slevy, a to až do 31. prosince 2020. Pokoje lze rezervovat běžně na stránce a&o, a také přes (online) cestovní agentury. Letos společnost a&o očekává v budapešťském hostelu kolem 12 000 přenocování.

Další plány na rozvoj

Společnost a&o Hotels si již zajistila další prostory ve Florencii a v Heidelbergu, a brzy otevře hostel v Kodani. Henri Wilmes, ředitel pro investice, uvedl: „Rozvojové plány a&o hotels se navzdory koronavirové pandemii prakticky nezměnily. Během následujících 18 až 24 měsíců máme v plánu v hlavních evropských turistických destinacích převzít stávající hotely spíše než provádět přestavby budov.“

Pro další informace o hostelu a&o v Budapešti navštivte www.aohostels.com/en/budapest.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button