Doprava

Z Prahy do Hanoje na křídlech Bamboo Airways

Vietnamská letecká společnost Bamboo Airways začne pravděpodobně létat od konce března z Prahy do Hanoje. Zástupci dopravce to oznámili na slavnostním představení linky při příležitosti 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Vietnamem a Českou republikou v hotelu InterContinental Praha.

Zleva: Ho Minh Tuan, vietnamský velvyslanec v České republice, Kateřina Lamačová, Acting General Manager Czech Republic&Slovakia ze společnosti Aviareps, a Truong Phuong Thanh, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways. Foto: Vlaďka Bratršovská
Zleva: Ho Minh Tuan, vietnamský velvyslanec v České republice, Kateřina Lamačová, Acting General Manager Czech Republic & Slovakia ze společnosti Aviareps, a Truong Phuong Thanh, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways. Foto: Vlaďka Bratršovská

Do hlavního města Vietnamu plánuje Bamboo Airways létat nejprve dvakrát týdně s Boeingem 787-9 Dreamliner v konfiguraci pro 298 cestujících a let by měl trvat 11 hodin. V případě zájmu je společnost připravena rozšířit spojení o třetí spoj v týdnu. První přímé spojení z České republiky do Vietnamu bude zároveň také první pravidelnou linkou dopravce do Evropy. Společnost Bamboo Airways tak očekává, že Praha se stane tranzitní zemí pro cestující z Evropy do Vietnamu.

„Evropský trh jsme vyhodnotili jako klíčový, a proto v roce 2020 patří mezi priority rozvoje leteckých spojení Bamboo Airways a zároveň rozvoje cestovního ruchu a dalších investic skupiny FLC,“ uvedl Truong Phuong Thanh, zástupce generálního ředitele Bamboo Airways. Skupina FLC, jejíž součástí je Bamboo Airways, provozuje ve Vietnamu síť luxusních hotelů, resortů a rovněž golfových hřišť.

„Přímá pravidelná linka do jihovýchodní Asie je součástí dlouhodobé strategie Letiště Praha v oblasti rozvoje leteckých společností. Podle našich odhadů by novou linku mezi Prahou a Hanojí mohlo za rok při dvou frekvencích týdně využít přes 50 tisíc cestujících v obou směrech,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Foto: Bamboo Airways

Posílení hospodářské spolupráce mezi ČR a Vietnamem si od nové linky slibuje také viceprezident Svazu průmyslu a obchodu ČR František Chaloupecký. Zároveň podotkl, že svaz bude podporovat i zrušení nebo zmírnění vízové povinnosti do Vietnamu. Ho Minh Tuan,vietnamský velvyslanec v ČR, uvedl, že jde o první přímou linku z České republiky do zemí ASEAN a ulehčí českým firmám vstup na tento trh.
Bamboo Airways je mladá dynamická společnost. První let uskutečnily tyto aerolinie teprve v lednu loňského roku a společnost měla dvě letadla. V současnosti její flotila čítá 22 letadel typu A320, A321 a Boeing 787-900 Dreamliner a létá do 36 destinací vnitrostátních i mezinárodních. Na českém trhu Bamboo Airways zastupuje společnost Aviareps.

Vlaďka Bratršovská

 

Související články

Jeden komentář

  1. Dobrý den,

    prosím těch 11 hoin je s, nebo bez mezipřistáním, děkuji za odpověď, s pozdravem
    DV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button