Kam jet?ŠpanělskoTOPZahraničí

Za teplem na Kanárské ostrovy neboli jak snížit fakturu za energie a přitom si užít

Odbor cestovního ruchu vlády Kanárských ostrovů hodlá v nadcházejících týdnech uskutečnit několik propagačních kampaní s cílem posílit příjezd turistů v zimě. Plánovaná investice do této strategie činí 10,5 milionu eur. Z toho více než 7,7 milionu připadne na segment slunce a pláž. V regionálním parlamentu to upřesnila Yaiza Castilla, vedoucí odboru cestovního ruchu, průmyslu a obchodu.

Foto: Turespaña

Zima je na Kanárských ostrovech nejrušnějším obdobím, ale letos se bude vyznačovat „ekonomickým kontextem velké nejistoty na evropské úrovni, kterou zhoršují znepokojivé Putinovy hrozby, současný růst cen a zvyšování nákladů na energie“, vysvětlila vedoucí odboru.

Dodala, že v obtížné situaci hodlá Canary Islands Tourism situaci změnit, aby „potvrdil, že ostrovy jsou klimatickým útočištěm, a tedy i ekonomickým útočištěm, kam mohou jezdit evropští občané“.

Kanárské ostrovy proto od listopadu 2022 do března 2023 nabízejí 9,5 milionu míst v letadlech, což je o 2,2 milionu více než v období před covidem. Pro dosažení plné obsazenosti bude realizováno několik propagačních kampaní včetně tří zaměřených na přilákání dlouhodobých návštěvníků, „kteří jsou pro ostrovy v době ekonomických vzestupů a pádů velmi přínosní, protože v destinaci utratí více a jsou mnohem lépe rozmístěni“, uvedla Castilla.

V listopadu bude zahájena nová kampaň zaměřená na přilákání pracovníků pracujících na dálku na dvanácti prioritních trzích, k níž se připojí další akce zaměřené na profesionální sportovní turistiku, rovněž ve dvanácti zemích, a na segment „silver plus“, tentokrát na osmi trzích.

„Nezapomněli jsme ani na turisty z řad LGTBI, které nadále posilujeme ve Velké Británii, Irsku, Německu, Rakousku, pevninském Španělsku, Francii a Itálii,“ uvedla Yaiza Castilla. Důraz bude i nadále kladen na domácí cestovní ruch, který byl v letošním roce historickým způsobem posílen, a to díky novince, kterou je propagace ostrovů mezi obyvateli Kanárských ostrovů během prodloužených víkendů.

Foto: Turespaña

Ministerstvo cestovního ruchu, průmyslu a obchodu vlády Kanárských ostrovů zahájilo v Německu kampaň na propagaci Kanárských ostrovů jako útočiště pro turisty starší 55 let, kteří chtějí uniknout chladu a vysokým nákladům na energie.

Hlavním příjezdovým trhem v zimním období je Německo. Canary Islands Tourism investuje do této třítýdenní kampaně 40 000 eur z prostředků REACT-EU. Kampaň je zaměřena na Němce ve věku 55 až 75 let, kteří mají čas a finanční možnosti na dlouhodobý pobyt na Kanárských ostrovech. Iniciativa bude po tři týdny aktivní v sociálních médiích a zaměřuje se zejména na turisty „silver plus“, kteří se vyznačují průměrnou délkou pobytu delší než 50 dní a jejichž průměrné výdaje se pohybují kolem 2907 eur. Kanárské ostrovy mají specifickou strategii, která každoročně přivítá přibližně 200 000 „silver plus“ turistů z celého světa. Touto kampaní se Kanárské ostrovy snaží zdůraznit dvojí přínos, který přináší pobyt na ostrovech starším turistům: jednak ekonomický, protože se vyhnou výdajům za energii, kterou by museli spotřebovat ve své zemi, a jednak zdravotní díky teplému a stabilnímu klimatu ostrovů.

Turespaña, kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button