CestovkyDopravaKam jet?TOP

Z Brna se bude létat do pěti nových destinací, Čedok příští léto rozšíří se Smartwings bázi a nabídne celkem 17 míst

Poptávka po odletech z regionálních letišť roste a letošní rekordní sezona je toho důkazem. Češi mají o cestování zájem a vyprodané zájezdy ukazují, že chtějí využívat i letiště, která mají blízko ke svému bydlišti. Čedok proto během další letní sezony plánuje v roce 2023 rozšířit nabídku z Brna o sedm novinek a celkem nabídne 17 oblíbených destinací. Ve spolupráci s leteckou společností Smartwings bude využívat kompletně celé bázované letadlo pouze pro své charterové lety z brněnského letiště.

Klienti se tak příští léto proletí přímo z Tuřan nově do egyptské Taby, na Fuerteventuru nebo do Kavaly, která slouží jako nejbližší letiště pro řecký ostrov Thassos. Úplně poprvé v historii letiště mohou vyrazit cestující z Brna na dovolenou do Albánie i na dechberoucí ostrov Madeira. Čedok přidává i vlastní charter na Mallorcu a do Hurghady, do dalších letních destinací navýší příští rok počet letů i hotelů.

„Rozhodli jsme se, že během příštího léta otevřeme ve spolupráci se Smartwings v Brně bázi a oproti letošní sezoně provoz téměř ztrojnásobíme. Na naše chartery využijeme celé letadlo a díky tomu můžeme klientům z moravské metropole nabídnout i exkluzivní novinky. Celkem budeme létat přímo z brněnského letiště do 17 míst a představíme ve spádové oblasti také populární destinace, do kterých se z Tuřan nyní nelétá. Do dalších míst navyšujeme počty frekvencí a doplníme je i sedadly na pravidelných linkách,“ představil plány na následující letní sezonu Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Příští léto budou také pokračovat zájezdy z Brna do nejoblíbenějších letních destinací v Řecku, jako jsou ostrovy Kréta, Korfu, Kos, Zakynthos i Rhodos. Turisté si díky přímým letům užijí také plážovou dovolenou na Turecké riviéře s přílety do Antalye, na Mallorce nebo v Bulharsku, kam se bude létat do Burgasu i Varny. Rozšíří se rovněž nabídka dovolených do Egypta. Kromě tradiční Marsy Alam si mohou cestovatelé naplánovat s Čedokem zájezd do Hurghady a po více než deseti letech také pobyt v Tabě, ze které mohou navštívit také Jordánsko nebo Izrael během jednodenních výletů nebo na poznávacích zájezdech. Z Kanárských ostrovů zamíří jednou týdně odlety na Tenerife a nově i na Fuerteventuru. Na aktivnější dovolenou bude poprvé z Brna lákat portugalská Madeira, ostrov věčného jara. Poslední novinkou, kterou mohou obyvatelé moravské spádové oblasti prozkoumat, je Albánie s přímými lety do Tirany.

Foto: Smartwings

Do všech míst budou cestující létat na palubách letecké společnosti Smartwings, která na Mezinárodní letiště Brno-Tuřany umístí další Boeing 737až pro 189 cestujících v ekonomické třídě, který bude Čedok exkluzivně využívat po celou letní sezonu. Další sedadla objedná cestovní kancelář na pravidelných či jiných sdílených charterových letech.

„Těší nás, že díky spolupráci s Čedokem můžeme během další letní sezony rozšířit nabídku letů z Brna a umožnit pohodlné spojení do ještě více destinací. S cestovní kanceláří Čedok nás pojí dlouhodobě úspěšná spolupráce a věřím, že se bude i nadále rozvíjet,“ řekl Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Zájezdy na příští letní sezonu z Brna se objeví v předprodeji již během letošního srpna. Kompletní nabídka v rámci first minute bude již brzy k dispozici na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince a pobočkách Čedoku nebo v široké síti provizních prodejců.

Přehled charterových letů Čedoku z Brna v letní sezoně 2023:

Destinace: Země: Frekvence letů:  
Antalya                 Turecko 3x týdně
Mallorca Baleárské ostrovy/Španělsko 1x týdně novinka Čedoku
Heraklion (Kréta) Řecko 2x týdně
Korfu Řecko 1x týdně
Kavala (Thassos) Řecko 1x týdně novinka Čedoku
a z Brna
Kos Řecko 1x týdně
Rhodos        Řecko 2x týdně
Zakynthos Řecko 2x týdně
Taba Egypt 1x týdně novinka Čedoku
a z Brna
Marsa Alam Egypt 1x týdně
Hurghada Egypt 1x týdně novinka Čedoku
Madeira Portugalsko 1x týdně novinka Čedoku
a z Brna
Fuerteventura       Kanárské ostrovy/Španělsko 1x týdně novinka Čedoku
a z Brna
Tenerife Kanárské ostrovy/Španělsko 1x týdně
Burgas         Bulharsko 2x týdně
Varna Bulharsko 1x týdně
Tirana Albánie 1x týdně novinka Čedoku
a z Brna

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button