Jižní TyrolskoKam jet?NovinkyPojišťovnyZahraničí

Vzhůru na hory do Itálie, už má zase přituhnout. Pozor na nová pravidla

Obleva postihla i Alpy a Dolomity, ale počasí už slibuje zlepšení. Při plánování cest nezapomeňte, že od 1. ledna platí na sjezdovkách v celé Itálii podle vládního dekretu 40/21 nová pravidla na podporu bezpečnosti. Je to trocha starostí navíc předem, ale pak v praxi a na místě už o nich ani nevíte, fungují jaksi přirozeně.

Foto: ©IDM Sudtirol

Potřebujete pojištění odpovědnosti vůči třetí straně/osobě (ověřte u své pojišťovny, zda už není součástí pojistek na domácnost nebo cestovního, které máte). Pokud nemáte nic, můžete si ho dokoupit jako produkt Snowcare na webu dolomitisuperski.com i na poslední chvíli jako součást skipasu přímo u pokladen skiareálů.

Pak také helmu musí nosit každé dítě a dorostenec už do 18 let, dříve to platilo jen do 14 let. Taky je povoleno jen maximálně 0,5 mg alkoholu v litru krve, to znamená, že sklenička piva nebo vína po obědě na kopci se snese. Vše se tu kontroluje, hrozí odebrání skipasů i pokuty. „Ale především jde o záležitost osobní odpovědnosti vůči sobě i ostatním,“ říká Andy Varallo, ředitel Dolomiti Superski, největší propojené sítě lanovek a sjezdovek na světě – v Itálii zasahuje do provincií Jižní Tyrolsko, Trentino a Benátsko.

Od 10. ledna platí povinnost 2G (jen očkovaní nebo po nemoci) nejen pro ubytování v hotelích a vstup do restaurací a wellness, ale už i pro nákup skipasů a pohyb ve skiareálech.

Tak to ještě kousněte, báječná lyžovačka stojí za to.

Tomáš Nohejl

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button