AkceData & studieKnihy a médiaMěsta & regiony ČRTOP

Vychutnejte si česká města u nového seriálu Kudy, foodie?

Všude dobře, ve městě nejlépe! Nový seriál „Kudy, foodie?“ představuje nejen kavárny, bistra a restaurace, ale přináší i tipy na další zajímavá místa malých i větších měst z celé České republiky, která čekají na objevení.

Foto: CzechTourism

Za vznikem čtrnáctidílného seriálu, který má pomoci oživení městského turismu, stojí Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, populární foodbloger Lukáš Hejlík, internetová televize Stream společnosti Seznam.cz a destinační organizace, které dodaly tipy na zajímavá místa ve městech.

„Úroveň kaváren, restaurací a celého gastrooboru napříč naší zemí roste. Přiblížit příběhy podniků, podpořit „srdcaře“ mezi majiteli a oslovit všechny milovníky dobrého jídla a pití. To jsou hlavní důvody, proč seriál vznikl,“ uvedl František Reismüller, ředitel odboru zahraničních zastoupení a B2B spolupráce agentury CzechTourism.

„Byla to skvělá výzva, bylo mi opravdu potěšením se do toho pustit, dát toho vše, co umím, co jsem poznal a co chci předat,“ hodnotí spolupráci na seriálu Lukáš Hejlík, který je nejen autorem scénáře a výběru gastrotipů, ale diváky pořadem také provází. Prvním společným počinem portálu Kudy z nudy a českého foodblogera Lukáše Hejlíka byl projekt 14×14, který přerušila pandemie koronaviru, či partnerství na nové knize 555 Výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka.

Foto: CzechTourism

První díl seriálu „Kudy, foodie?“, který představuje nejen gastroscénu severočeského Liberce, vidělo na Stream.cz už přes 11 tisíc lidí. Na Stream.cz cílí seriál na mladší české publikum, ale jeho využití plánuje agentura CzechTourism i v zahraničí. „Na příběhy zajímavých tuzemských podniků budeme lákat lidi z celého světa. Chystáme čtrnáct cizojazyčných překladů seriálu a věříme, že tak přispějeme k tomu, aby se české restaurace, kavárny a bistra opět zaplnily spokojenými zahraničními zákazníky,“ uvedl František Reismüller, ředitel odboru zahraničních zastoupení a B2B spolupráce agentury CzechTourism.

„V Česku funguje řada podniků, které teprve čekají na své objevení. Jsme rádi, že můžeme přiblížit jejich příběhy a ukázat divákům, že se při svých cestách Českem mohou dobře najíst a zároveň podpořit kavárníky a majitele restaurací, kteří to v posledním roce nemají vůbec jednoduché. Kdyby náš seriál motivoval alespoň část diváků k návštěvě podniků, které za to stojí, budeme to brát jako obrovský úspěch,“ komentuje spolupráci Karolína Otevřelová ze Seznam Brand Studia.

Celý pořad a jeho části bude také možné sledovat na kudyznudy.cz a visitczechrepublic.com.

Foto: CzechTourism

Harmonogram vysílání jednotlivých dílů „Kudy, foodie?“ na Stream.cz:

 1. Liberec – 25. 6. 2021
 2. Zlín – 2. 7. 2021
 3. Cheb – 9. 7. 2021
 4. Ostrava – 16. 7. 2021
 5. Hradec Králové – 23. 7. 2021
 6. Praha – 30. 7. 2021
 7. Jihlava – 6. 8. 2021
 8. Děčín – 13. 8. 2021
 9. Brno – 20. 8. 2021
 10. Poděbrady – 27. 8. 2021
 11. Plzeň – 3. 9. 2021
 12. Šumperk – 10. 9. 2021
 13. Pardubice – 17. 9. 2021
 14. Tábor – 24. 9. 2021

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button