DopravaNovinkyŠpanělskoZahraničí

Ve Španělsku budou do konce roku cesty vlakem na kratší vzdálenosti zdarma

Španělsko chce ulevit domácnostem, které drtí stoupající životní náklady, a v rámci nového programu nabízí možnost cestovat vlakem na kratší vzdálenosti zcela zdarma. Aplikace železniční společnosti Renfe umožní bezplatné cesty do vzdálenosti zhruba 80 kilometrů, což pomůže zejména lidem dojíždějícím pravidelně do práce. Velký benefit to ale bude i pro turisty, napsal deník The Guardian.
Foto: Pixabay

Využívat vlaky zdarma bude možné do konce roku, zájemci ale musejí splnit několik podmínek. Musejí mít ve svém mobilním zařízení aplikaci s QR kódem, který získají po složení kauce 10 nebo 20 eur – podle délky plánovaného dojíždění. Kód pak slouží ve vlacích jako jízdenka a složenou zálohu lze získat zpět, když cestující doloží, že absolvoval alespoň 16 jízd. Bezplatné jízdné platí pouze v rámci jedné zóny, což je třeba v případě Barcelony zhruba na vzdálenost 80 kilometrů.

„Do konce roku ušetřím za jízdné 300 eur,“ shrnul výhody Santiago Muňoz, který dojíždí za prací z Barcelony do města Sitges.

Aplikace však bude výhodná i pro turisty, protože ji lze získat i na základě čísla pasu. Úspora při výletech třeba v okolí velkých měst je pak značná.

Ulevit občanům se chystají i některá města, například Barcelona do konce roku zlevní jízdné ve veřejné dopravě o 30 až 50 procent.

Levné cestování po železnici letos v létě s velkým úspěchem otestovalo Německo. Za měsíční cenu devět eur bylo možné cestovat po celé zemi regionální a městskou dopravou, což využily davy lidí.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button