HotelyMěsta & regiony ČRNovinky

V Harrachově vznikne přestavbou hotelu Karolína luxusní ubytovací komplex

Investiční společnost Europa Investment Property, spadající do české investiční skupiny Premiot Group, připravuje projekt výstavby a rekonstrukce hotelu Karolína v centru Harrachova. Původní tříhvězdičkový hotel, který patří k nejstarším v Krkonoších, se letos začne proměňovat na luxusní servisované pokoje hotelového typu.

Foto: Europa Investment Property

Projekt se nachází v populárním rekreačním středisku Nový Svět, jen pár minut chůze od bobové dráhy a nedaleko od lyžařského areálu Čertova hora.

Počáteční fáze projektu byly důkladně konzultovány a kladně přijaty jak od města Harrachova, tak příslušného stavebního úřadu města Tanvald. Obě instituce vydaly souhlasná vyjádření. V současnosti již běží projekční a inženýrské práce. Sama rekonstrukce a přestavba začnou na jaře 2021. „Poptávka po podobných ubytovacích zařízeních u tuzemských turistů roste. Obzvláště tam, kde lokalita celoročně nabízí pestré množství aktivit, jako je tomu i v tomto případě. Projekt je součástí naší dlouhodobé strategie cílit na rozvoj tuzemského turismu. Připravujeme podobné projekty ještě v lázeňských lokalitách, jako jsou Luhačovice nebo maďarské lázeňské centrum Hévíz,“ dodává Filip Navrátil, obchodní ředitel společnosti Europa Investment Property. Právě v apartmánech hotelového typu vidí developer největší potenciál.

Foto: Europa Investment Property

Přestavba maximálně zhodnotí celkový potenciál nejen historické budovy, ale celého místa. Dojde jak ke zvýšení kapacity (na více než 3400 m² hrubých podlažních ploch), tak standardů. A to při zachování kvalit původní stavby, jejíž historie sahá do roku 1888, kdy nesl hotel svůj prvotní název Krakonoš. „Hlavní myšlenkou je docílení citlivé fúze mezi historickým odkazem a současným způsobem života. Dominantou je a nadále bude hlavní historická budova, u které dojde k citlivé rekonstrukci, aby se obnovilo její postavení a očistila se od všech neodborných zásahů a přístavků z dob minulých. Karolína 1, jak je původní objekt označován v projektové dokumentaci, bude doplněna o další objekty, které s ní vytvoří harmonizovaný celek. Tyto stavby, ač nesou výrazné moderní rysy, hmotově i materiálově maximálně respektují genia loci místa,“ popisuje koncept architekt Jiří Soukup, jehož tým na projektu Karolína Harrachov Residence pracuje.

Architektura nové budovy je formována čistým a funkčním stylem s důrazem na použití tradičních materiálů (dřevo, kámen, kov) a environmentální odpovědnost použitých technologií a postupů. Nově bude areál průchozí a dispozičně dělen na čtyři části se samostatnými vchody do budov. Projekt dbá na dostatek zeleně, světla a vodních prvků. Součástí areálu budou i obchodní prostory, kavárna s pekárnou či wellness. Dojde také k zásadní úpravě velkého parkoviště, kde se místo současných asfaltových ploch počítá se zatravňovacími tvarovkami a kamennými dlažbami.

Předpokládaný objem investic je 200 milionů korun.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button