Kam jet?NovinkyPředpisy & regulaceŠpanělskoZahraničí

Uvolňují se zdravotní kontroly pro vstup do Španělska po moři a letecky

Od úterý 20. září 2022 přestane fungovat portál Spain Travel Health (SpTH), a to jak webové stránky, tak mobilní aplikace. Při cestě do Španělska již NEBUDE nutné vyplňovat formulář zdravotní kontroly ani předkládat QR kód SpTH na letišti při příletu.

Foto: Turespaña

Cestující však budou muset i nadále mít s sebou certifikát o provedeném očkování nebo diagnostický test v papírové nebo online podobě, aby splnili nařízení týkající se zdravotních kontrol dle usnesení Generálního ředitelství pro veřejné zdraví ze dne 15. září 2022, kterým se mění nařízení ze dne 1. dubna 2022 týkající se zdravotních kontrol prováděných v místech vstupu do Španělska.

V praxi to znamená významnou změnu při vstupu do Španělska jak pro zahraniční turisty pocházejících ze zemí mimo EU a Schengen, tak i pro Španěly cestující do zahraničí. Očkovaní i neočkovaní Španělé cestující do destinací mimo Evropskou unii nebo schengenský prostor tak nebudou muset vyplňovat formulář ani při návratu předkládat žádné osvědčení o očkování nebo PCR test.

Český občan nebo rezident s trvalým pobytem v ČR již nyní mohl letět přímo z České republiky do Španělska bez nutnosti vyplňovat zmíněný formulář, ale nyní může vstoupit do Španělska i z jiné země, než je EU nebo schengenský prostor, pro kterou dosud platily jiné podmínky a požadavek vyplnění formuláře.

Pro další informace doporučujeme konzultovat stránky ministerstva zdravotnictví Španělska Ministerio de Sanidad – Professionals – Travel and COVID-19.

Turespaña, kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button