Účastníci zájezdu získali odškodné za chybějící přístup k moři

Na základě rozsudku městského soudu v Hannoveru získají zákazníci cestovní kanceláře odškodnění za to, že se nemohli koupat v moři přímo u hotelu, ačkoli cestovní kancelář v propagačních materiálech tvrdila, že hotel leží „přímo u pláže“.

Jestliže je v katalogu cestovní kanceláře uvedeno, že hotel se nachází „přímo u pláže“, vyplývá z toho, že v bezprostřední blízkosti hotelu je možné se koupat v moři. Není-li toto očekávání splněno, má účastník zájezdu následně právo na snížení ceny zájezdu, praví se v rozsudku městského soudu v Hannoveru č. 515 C 7331/19.

V případě, který byl předmětem soudního sporu, cestovní kancelář slibovala „umístění přímo u pláže“. To sice souhlasilo, ovšem žalobce se nemohlo přímo na místě v moři koupat. Při příjezdu totiž zjistil, že hotelová pláž se nachází v přírodní rezervaci, kde je koupání zakázáno. Za koupáním v moři musel tedy jít pěšky přibližně 800 metrů daleko, na pláž sousedního hotelu.

Soud rozhodl, že chybějící přístup do moře je vadou zájezdu, a že přiměřené je snížení ceny o deset procent, v tomto případě o 204,60 eur. Popisem v katalogu tudíž cestovní kancelář v zákaznících vzbudila přesvědčení, že koupat se v moři je možné přímo u hotelu. Nezáleží přitom na tom, zda žalobce musel k přístupu do moře jít pěšky nebo zda tam mohl dojet kyvadlovým autobusem či jinou veřejnou dopravou.

Petr Bílek

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..