Data & studieIncomingMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

Turistů ubytovaných v zimě v Praze meziročně přibylo o 78 procent

Turistů ubytovaných v pražských hotelech, penzionech nebo kempech v letošním prvním čtvrtletí meziročně výrazně přibylo, proti zimě předpandemického roku 2019 jich ale bylo stále méně. Do ubytovacích zařízení v hlavním městě v prvních třech měsících letošního roku přijelo 1,35 milionu turistů, tedy o 77,5 procenta více než o rok dříve.
Foto: Shutterstock

Zvýšil se zejména počet zahraničních turistů, kterých bylo ubytovaných v Praze proti loňské zimě jednou tolik. Hosté strávili v české metropoli i více nocí. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Ze zahraničních hostů se v Praze od ledna do konce března ubytoval téměř milion lidí, což je meziroční nárůst o 99,5 procenta. Počet ubytovaných českých turistů v metropoli se proti loňskému prvnímu kvartálu zvýšil o 35,7 procenta na zhruba 356 000. Proti prvnímu kvartálu roku 2019 byl ale celkový počet turistů ubytovaných v českém hlavním městě zhruba o 170 000 nižší.

Hosté strávili ve sledovaném období v ubytovacích zařízeních v Praze 2,97 milionu nocí, tedy o 77,7 procenta více než před rokem. Většina nocí připadla na cizince. Počet jejich noclehů v porovnání s loňskou zimou se zdvojnásobil na téměř 2,4 milionu. Počet přenocování Čechů v Praze meziročně stoupl o 23 procent na necelých 590 000 nocí.

Celorepublikově se počet hostů v ubytovacích zařízeních v prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o třetinu na 3,8 milionu turistů. Přibyli hlavně zahraniční hosté, ale zvýšil se i počet domácích turistů. Turisté strávili za první tři měsíce v ubytovacích zařízeních necelých deset milionů nocí, ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku je to čtvrtinový nárůst.

Praha podle statistiků patřila v zimě spolu s Karlovarským, Královéhradeckým a Libereckým krajem mezi nejnavštěvovanější regiony. V těchto regionech s charakteristickým horským cestovním ruchem se ale meziročně snížila návštěvnost domácí klientely, doplnili statistici.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button