CestovkyNěmeckoNovinkyZahraničí

Turistická skupina TUI očekává rušnou letní sezonu

Německá společnost TUI Group, která je největším pořadatelem zájezdů na světě, letos očekává rušnou letní sezonu.
 
 
S ohledem na postupující očkování proti covidu-19 se bude držet plánu, který počítá s fungováním na 75 procent předpademické kapacity. Předpokládá, že letní sezonu protáhne do podzimu a že ve čtvrtém čtvrtletí bude zisková. Firma to uvedla ve zprávě o svém hospodaření za první finanční pololetí, které jí skončilo v březnu. Přetrvávající protipandemická opatření a nejistota zatím poptávku zadržují. TUI uvedla, že dosud obdržela 2,6 milionu rezervací na léto, což představuje o 69 procent méně ve srovnání se stejným obdobím roku 2019, tedy před pandemií. Skupina na zájezd před koronavirovou krizí ročně vypravovala kolem 23 milionu lidí.
 
Zklamání jí způsobilo jen částečné uvolnění cestovních pravidel ve Velké Británii, která je pro TUI po Německu druhým největším trhem. Britové sice mohou cestovat bez karantény do Portugalska, ale populární destinace jako Řecko a Španělsko se na seznam zemí s nízkým rizikem nedostaly. Pořadatel zájezdů očekává, že se otevřou do několika týdnů. Rezervace zájezdů do Portugalska o uplynulém víkendu vzrostly s porovnáním s tím předchozím o 182 procent. Země byla umístěna na takzvaný zelený seznam bezrizikových zemí minulý pátek. „Jsme na počátku očekávaného restartu. To očekávání je hmatatelné – je to příležitost pro turistický ruch a pro TUI,“ uvedl šéf skupiny Fritz Joussen.
 
Za první pololetí finančního roku firma vykázala ztrátu před úroky a zdaněním (EBIT) 1,3 miliardy eur (33,2 miliardy Kč). Tržby klesly o 89 procent na 716 milionů eur.

 

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button