ZahraničíZprávy

Tunisko se připravuje na příjezd zahraničních turistů

Tunisko je sice v důsledku pandemie koronaviru Covid-19 pro zahraniční turisty stále nedostupné, pečlivě se ale na jejich příjezd připravuje.

Tuniské Ministerstvo cestovního ruchu a řemeslné výroby připravilo pro obnovení cestovního ruchu manuál Ready and Safe, kterým se budou muset řídit všichni, kdo v tuniském cestovním ruchu podnikají, tak, aby byla udržena kontrola nad koronavirem Covid-19 a bylo zajištěno zdraví a bezpečnost turistů.

Podle tohoto manuálu např. hotely budou smět obsadit pouze 50 procent své kapacity, do hotelových bazénů bude zakázán vstup nejen osobám, které se necítí zcela zdrávy, ale i těhotným ženám, kardiakům, diabetikům, lidem s vysokým tlakem a těm, kteří se léčí s rakovinou. Rovněž kapacita hotelových restaurací bude snížena na 50 procent, mezi stoly pro šest osob, u kterých budou moci sedět maximálně čtyři lidé, bude nařízen odstup minimálně 2,5 m. Hotelové pokoje budou muset být větrány nejméně tři hodiny před ubytováním nového hosta a výtahem budou smět jet současně nejvýše dvě osoby, pokud nejsou příslušníky jedné rodiny. Všechny hotely budou muset vyčlenit i několik místností, ve kterých by bylo možné izolovat hosty s příznaky onemocnění Covid-19. Společné prostory hotelů se budou každých 30 minut desinfikovat. Omezení se budou týkat i vozidel sloužících k transferu turistů, i jejich sedadla budou moci být obsazena pouze z 50 procent.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Back to top button