Kam jet?Města & regiony ČRNovinkyStřední Čechy

Tipy na výlety ve středních Čechách v horkých letních dnech

Ačkoliv se prázdniny pomalu chýlí ke konci, příležitostí k cestování je stále víc než dost. Nechte se inspirovat na místa, kde se schováte před horkem. Návštěva akvaparku, skalního bludiště či podzemí jistě přijde vhod.

Foto: SCCR

Vyrazit se dá také za poznáním, dobrodružstvím a za zábavou: ve Vodním domě v Hulicích se děti osvěží vodou a zároveň se dozvědí mnoho informací o jejím významu pro přírodu a člověka. V areálu Monínec si užijí jízdu po maxiskluzavce i na elektrolodičkách. Vodní atrakce jsou také součástí Farmaparku Soběhrdy či Zooparku Zelčín. Vodní svět plný fantazie, pohybu a radost nechybí ani v Mirakulu.  

Foto: SCCR

Ve Vodním domě v Hulicích vznikla moderní expozice, která zábavnou formou informuje malé i velké návštěvníky o významu vody pro přírodu a člověka. Hravé duše zaplesají ve vodním atriu, kde návštěvníci mohou sami ovládat vodu pomocí čerpadel a pump. 

Foto: Jan Metlička

Do areálu Monínec lze v létě vrazit nejen za koupáním v přírodním koupališti, kde se dá jezdit na paddleboardu anebo na voru. Na zdejším Pilském rybníce je možné využít elektrolodičky. Atraktivní je místní Aktivity park s maxiskluzavkou, kuličkovou dráhou a dalšími atrakcemi. Spousta zábavy se dá zažít v zábavně-naučném parku Mirakulum v Milovicích. Místní Vodní svět je jednou z desítek zdejších atrakcí a unikátním vodním dílem, které přináší nevšední zábavu malým i velkým.

V Zooparku Zelčín je možné zapůjčit si rafty a projet se na nich od splavu ve Vraňanech až po soutok Vltavy s Labem u Mělníka. Stačí si online objednat raft, zaparkovat u Zooparku a o vše ostatní včetně dopravy na start a z cíle zpět bude postaráno. Výlety za zvířaty nikdy neomrzí. Ve Farmaparku Soběhrdy děti v létě ocení atrakce jako vodní svět, kropítko nebo plovoucí kruhy, které jsou v provozu – spolu s dalšími nápaditými atrakcemi – každý den.  

Foto: SCCR

Příjemně je i ve skalách. Cinibulkova stezka, která začíná a končí u Městských lázní Mšeno, představuje to nejlepší z Kokořínska včetně unikátního skalního města Bludiště. V Českém ráji je atraktivní naučná stezka Příhrazskými skalami plná informačních panelů s úkoly pro děti.

Foto: Ondřej Soukup

Když je horko, osvěžení lze hledat pod zemí. V Koněpruských jeskyních je celoročně konstantní teplota 10,6 °C. Na prohlídku láká také Hornické muzeum Příbram – nezapomenutelný zážitek tam představuje jízda důlním vláčkem, důlním výtahem anebo po skluzavce. Děti starší šesti let mohou navštívit také doly v Kutné Hoře, kde se v minulosti dolovalo stříbro. Návštěvníci prohlídku absolvují oblečeni do ochranné perkytle.

Foto: Ondřej Soukup

Sázkou na jistotu je v letních měsících návštěva akvaparku, například toho vůbec největšího v České republice – Aquapalace Praha v Čestlicích. „O zábavu a osvěžení bude ve vodě a na zdejších atrakcích postaráno na dlouhé hodiny, a to jak pro děti, tak pro jejich doprovod. V akvaparku mají mnoho tobogánů včetně toho nejdelšího v naší zemi. Nechybějíí oblíbené atrakce jako divoká řeka, mořské vlnobití, spacebowl či laserová show, kterou jinde neuvidíte,“ dodává Karolína Kratochvílová, vedoucí marketingu Středočeské centrály cestovního ruchu.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button