Kam jet?NovinkyPředpisy & regulaceThajskoZahraničí

Thajsko nebude vyžadovat potvrzení o očkování proti covid-19

Thajsko v pondělí 9. ledna odvolalo politiku oznámenou o víkendu, která vyžaduje, aby návštěvníci prokázali očkování proti covid-19, uvedl thajský ministr zdravotnictví s odkazem na dostatečnou úroveň imunizace v Číně a ve světě.

Foto: TAT

Anutin Charnvirakul řekl, že vyžadovat od návštěvníků, aby prokázali očkování, je nepohodlné a skupina odborníků rozhodla, že to není nutné, protože celosvětově bylo aplikováno dostatečné množství očkování. Anutin řekl, že neočkovaným návštěvníkům bude také umožněn vstup bez omezení.

Letecký úřad země v sobotu oznámil omezení s účinností od pondělí před očekávanou záplavou návštěvníků z Číny, kde případy covid-19 vzrostly. „Ukazování dokladu o očkování by bylo těžkopádné a nepohodlné, a tak se skupina rozhodla, že je to zbytečné,“ řekl Anutin novinářům.

Thajsko, jedna z nejoblíbenějších turistických destinací v Asii, se během své první hlavní sezony od loňského odstranění přísných omezení vstupu těší přílivu turistů. V listopadu zaznamenala 1,75 milionu návštěvníků, což je čtyřnásobek počtu za celý loňský rok, kdy byly lety a zahraniční přílety omezené.

Foto: TAT

Anutin řekl, že Thajsko nyní očekává 7 až 10 milionů čínských návštěvníků ve srovnání s dřívějším odhadem 5 milionů. „Je to dobré znamení pro thajský turistický sektor… ekonomika země se rychle zotaví. Poté, co jsme byli poslední tři roky devastováni covidem-19,“ řekl.

Thajský úřad pro cestovní ruch očekává, že počet příchozích za loňský rok překročí 11,5 milionu, což je jen něco málo přes čtvrtinu rekordu téměř 40 milionů v roce 2019, kdy bylo utraceno asi 1,91 bilionu bahtů (55,17 miliardy USD).

Thajsko bude stále vyžadovat u návštěvníků, jejichž další destinací je země vyžadující před vstupem do dané destinace negativní test na covid-19, aby prokázali, že mají zdravotní pojištění pokrývající léčbu této nemoci, řekl Anutin.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button