AkceMěsta & regiony ČRNovinkyPrahaŠvýcarskoZahraničí

Švýcarský den v Praze se uskuteční 2. října 2021

Switzerland Tourism srdečně zve na 7. ročník Švýcarského dne v Praze, který se uskuteční v sobotu 2. 10. 2021 v prostorách Ústřední městské knihovny Praha (Mariánské náměstí 1/98, Praha 1) a letos nově také přímo na Mariánském náměstí.

Foto: Pixabay

​Během hlavního programu v knihovně se můžete těšit na přednášky s promítáním a film s besedou. V předsálí bude umístěna výstava fotografií z italsky mluvícího kantonu Ticino a k dispozici vám zde bude také nabídka turistických materiálů Switzerland Tourism a dalších švýcarských regionů, publikací a časopisů o Švýcarsku. Pro soutěživé návštěvníky bude připravena soutěž o lákavé ceny. Vstup do Městské knihovny Praha je zdarma.

Na Mariánském náměstí bude postaveno malé jeviště, na kterém dle plánu vystoupí švýcarská folklorní hudební skupina a zároveň zde budou tři stánky s prezentací a ochutnávkou švýcarských produktů: Lichtenštejnský sýr, materiály a ochutnávka lokálních produktů regionu Engadin a také švýcarská přírodní kosmetika Just.

PROGRAM ŠVÝCARSKÉHO DNE V PRAZE

KDY: 2. 10. 2021, od 09:00 do 19:30
KDE: Ústřední městská knihovna Praha, Mariánské náměstí 98/1, 110 00 Praha 1

Ústřední městská knihovna:

09:00–09:30 přednáška o sýrech
10:30–11:45 film Švýcarské podzemí 3. díl a beseda s Ladislavem Lahodou
12:45–13:30 Za krásami Engadinu, Alena Koukalová
14:30–15:30 Přednáška Švýcarsko švýcarského velvyslance Philippa Guexe
16:30–17:30 Spaly jsme pod Matterhornem & Pěší treky ve Wallisu, Zuzana Krčmaříková
18:30–19:30 Zážitky z natáčení série pořadů Postřehy odjinud ze Švýcarska, Petr Voldán

Mariánské náměstí:

  • Prezentace a ochutnávka sýrů a produktů
  • Vystoupení švýcarské folklorní hudební skupiny (vždy ca 15 minut): 09:45, 12:00, 13:45, 15:45, 17:45

Partnerem Švýcarského dne v Praze 2021 je prázdninový region Dolní Engadin v rétorománsky mluvící části Švýcarska kantonu Graubünden. V engadinském údolí vás okouzlí malebná městečka a vesnice s omítanými domy a sgrafitovou výzdobou, k nejkrásnějším patří vesnice Guarda a městečko Scuol. Proti proudu řeky dojedete až do Svatého Mořice, další ikony Švýcarska s nádhernou krajinou tyrkysově modrých jezer. Ochutnat je třeba místní speciality – capuns, pizokels nebo engadinský ořechový dort.

Soutěž v rámci Švýcarského dne v Praze

Pro návštěvníky Švýcarského dne v Praze je připravena v sobotu 2. 10. 2021 soutěž o zajímavé a hodnotné ceny, mezi nimi jsou například jízdenky na Pilatus a denní jízdenky Rhétských drah.

Foto: Rhétské dráhy

Jednodenní jízdenka Rhétské dráhy

K největším tahákům posledních let patří švýcarské vlaky, nabídku Rhétských drah najdete přímo na stánku Switzerland Tourism, kde bude možné i zakoupit speciální jednodenní jízdenku Rhétských drah, platnou na celou železniční síť RhB a také na trasu panoramatických vlaků Bernina Express a Glacier Express. Projet si tak můžete například UNESCO železnici Albula a Bernina, legendární kruhový viadukt u Brusia, fotogenický viadukt Landwasser, spirálovité tunely na trati Albula a další železniční perličky. S jízdenkou můžete navštívit například region Davos Klosters, ledovec Diavolezza, městečko Scuol a další půvabná místa v Graubündenu. Cena této jízdenky je 750 Kč.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button