Kam jet?NovinkyŠpanělskoZahraničí

Svatojakubská cesta, nejdelší kulturní trasa Evropy, je připravená přijmout poutníky

Od 15. června se otvírají poutnické ubytovny. Poutníků je letos zatím málo, a proto je volání po zážitcích o to větší výzva. Sdružení přátel, které se stará o cestu a ubytovny a funguje na dobrovolné bázi v každé oblasti, kudy tzv. Francouzská cesta prochází, vypracovalo krásnou interaktivní mapu s informacemi o ubytovnách.

Foto: Turespaña

V tomto roce, s prodloužením až do konce roku 2022, se navíc koná jubilejní Svatojakubský rok. Vždy, když nastane, rozsvítí se lucerna na katedrální věži Torre del Reloj (Věž s hodinami) v Santiagu de Compostela, která se tak přemění v pomyslný maják pro všechny poutníky, jejichž metou je hrob svatého Jakuba v katedrále. Nejinak je tomu i v letošním roce. Brána odpuštění v katedrále v Santiagu de Compostela byla otevřena o půlnoci 31. prosince 2020, a tím i rozsvíceno světlo na jedné z jejích věží.

Bezpečná cesta

Ať už si vyberete jakoukoli z cest, které vedou do Santiaga de Compostela, vždy bude váš poslední úsek procházet regionem zvaným Galicie. Nejzápadnější cíp Španělska má bohatou keltskou historii, a pokud budete mít po dojití do cíle ještě síly, doporučujeme vydat se za některými keltskými památkami. Například za nádherným keltským oppidem zvaným Santa Trega na březích oceánu nebo za novodobým ztvárněním keltských tradic do města La Coruña.

Galicijská autonomní vláda vyhlásila program s názvem Bezpečná cesta. Patří do něj zdravotnická příprava tří stovek dobrovolných i profesionálních pracovníků, kteří budou poskytovat služby v poutnických ubytovnách tak, aby byly splněny všechny hygienické požadavky. Ubytovny, které právě v Galicii patří mezi ty nejlepší, budou mít omezenou kapacitu obsazenosti na 50 až 75 %. Řada z nich byla ještě speciálně upravena tak, aby mohly být zajištěny požadavky na dodržování odstupu a čistoty (sprchy, společné kuchyně apod.). Kromě toho je také zaveden nový systém online rezervací, který umožňuje rezervovat si nocleh den předem až do 13:00 hod. dne následujícího, kdy v rámci Galicie chcete přenocovat v dané poutnické ubytovně. Rezervaci lze udělat až pro pět osob. Cena se pohybuje kolem 8–15 eur za osobu.

Foto: Turespaña

Informace o ubytovnách na všech cestách vedoucích přes Galicii do Santiaga najdete na Home – Albergues Xacobeo. A nejen to, i další informace o tom, jak si cestu obohatit, kam zajít, co ochutnat, a další novinky z galicijské oblasti a ze samotného Santiaga.

Zároveň vás zveme nejen ke sledování, ale také k účasti na speciálním svatojakubském Instagramu https://www.instagram.com/explore/tags/mixacobeo2021/, kam můžete vkládat vlastní zkušenosti a získávat jiné.

Turespaña, španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button