ChorvatskoDopravaZahraničíZprávy

Společnost Croatia Airlines zahájila sezonní lety na lince Praha – Split

Letecká společnost Croatia Airlines v sobotu 26. června 2021 vypravila svůj první let na nové sezonní lince mezi Prahou a Splitem.

Foto: Letiště Praha

Na inauguračním letu z chorvatského Splitu přiletělo letadlo typu Bombardier Dash 8 s registrací 9A-CQA a již tradičně ho na Letišti Václava Havla Praha přivítala vodní slavobrána. Společně s posádkou, zástupci dopravce a Letiště Praha tak byla nová linka slavnostně zahájena. Nové přímé spojení mezi oběma městy, které nabídne cestujícím rychlé a komfortní spojení do turisticky oblíbeného Chorvatska, bude dopravce nabízet každou sobotu až do poloviny září letošního roku. Na lince bude aerolinka nasazovat rovněž Airbus A319.

Foto: Letiště Praha

 

Všichni cestující navíc na prvním letu z Prahy do Splitu obdrželi poukaz v hodnotě 30 eur, který mohou uplatnit při nákupu další letenky na let společnosti Croatia Airlines.

Cestující si budou moci zakoupit zpáteční letenky za zaváděcí ceny od 3540 korun výhradně na webových stránkách dopravce www.croatiaairlines.com nebo www.m.croatiaairlines.hr. Zaváděcí ceny obsahují letištní taxy, manipulační poplatky, jedno odbavené zavazadlo zdarma (max. 23 kg) a palubní servis během letu. Letenky lze rezervovat online a na lety se vztahuje možnost sbírat za ně míle do věrnostního programu.

Foto: Letiště Praha

„Díky zavedení přímých mezinárodních letů mezi Prahou a Splitem získají turisté z České republiky ještě lepší způsob dopravy do chorvatské části Středomoří a tím i přístup k přírodnímu, kulturnímu a historickému dědictví Chorvatska,“ uvedl Slaven Žabo, obchodní ředitel Croatia Airlines.

Od června do srpna letošního roku bude společnost Croatia Airlines létat z Chorvatska do 18 evropských měst na celkem 19 letišť, odkud bude možné pokračovat do dalších destinací po celém světě díky spolupráci Croatia Airlines s partnerskými leteckými společnostmi ze sdružení Star Alliance a dalšími dopravci.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button