DopravaNezařazené

Španělsko prodlouží platnost papírových vstupních formulářů

Vzhledem k určitým nejasnostem ohledně on-line vyplnění vstupního formuláře při cestě do Španělska, a především k problémům s přijetím QR kódů, se španělská centrála pro cestovní ruch obrátila na španělské ministerstvo zdravotnictví, aby se tato záležitost společně koordinovala. Ministerstvo se na základě jejích doporučení rozhodlo prodloužit použití zmíněného formuláře v papírové formě i po 31. červenci.

Ilustrační foto: Pixabay

V nejbližších dnech ministerstvo schválí a oficiálně vydá své rozhodnutí ve španělském Věstníku zákonů s platností od 30. července 2020.

I nadále trvá nutnost uvést ve formuláři číslo sedadla v letadle. Nicméně jeho neuvedení, na rozdíl od předchozího znemožnění pokračovat ve vyplňování, nebude překážkou pro dokončení vyplnění formuláře online způsobem. Žadatel však neobdrží QR kód, dokud tento údaj nevyplní. Formulář vyplněný online způsobem, ale bez čísla sedadla, je však možné dokončit na letišti nebo až v letadle před odletem. V brzké době budou na španělských letištích skenery, které budou schopné načíst papírové formuláře. Cílem on-line vyplnění vstupního formuláře a QR kódu je zajistit, aby se na letištích při příletu neshromažďovali pasažéři, netvořily se shluky lidí a fronty a zlepšily se podmínky odbavení.

Příklady typických problémů a jejich řešení (Generální ředitelství pro veřejné zdraví, kvalitu a inovace)

 • Nedostal jsem e-mail / QR kód: Po vytvoření nového formuláře nebo jeho ověření na konci byste měli během několika minut obdržet e-mail. Pokud e-mail nebo svůj QR kód neobdržíte, zkontrolujte všechny své e-mailové složky (spam, propagace, sociální…) a najděte náš e-mail, který pochází z adresy: spaintravelhealth-no-reply@spth.gob.es.
 • Chci pokračovat ve vyplňování formuláře nebo načíst QR kód: Můžete přejít na první e-mail, který jsme vám zaslali, nebo na hlavní stránku na našem webu a vybrat možnost „Pokračovat ve formuláři“ nebo „Načíst QR“. Budete muset použít ID formulář a bezpečnostní kód, který jsme vám zaslali v prvním e-mailu, a stejné osobní číslo, které jste použili při vytváření formuláře. Pokud vyberete „Načíst QR“, QR kód bude znovu odeslán na e-mail, který jste uvedli při vytvoření formuláře.
 • Udělal jsem chybu se svou e-mailovou adresou nebo jsem zmeškal svůj e-mail: Pokud jste uvedli nesprávnou e-mailovou adresu, budete muset vyplnit nový formulář pomocí jiného platného osobního identifikačního čísla (cestovní pas, národní identifikační číslo, řidičský průkaz…). Pokud jste v předchozím případě použili číslo pasu, můžete nyní vytvořit nový formulář pomocí svého národního identifikačního čísla nebo čísla řidičského průkazu (pokud je delší než 12 znaků, použijte pouze posledních 12).
 • Udělal jsem chybu se svým jménem / příjmením: Pokud jste udělali chybu se svým jménem nebo příjmením, nebojte se. Pokud je vše ostatní v pořádku a máte svůj QR kód, můžete jej použít, a to i se jménem. Stačí zvážit, zda vás můžeme kontaktovat pomocí tohoto jména. Také je můžete opravit vytvořením nového formuláře, jak je uvedeno v předchozím bodě (chyba v e-mailu).
 • Nemohu uložit a přesunout se do jiné části formuláře: Pokud se nemůžete přesunout do nové sekce, ověřte, že vyplňujete všechna povinná pole, která jsou označena hvězdičkami * na konci pole.
 • Udělal jsem chybu nebo se mé číslo letu změnilo: Pokud jste se svým číslem letu udělali chybu nebo se změnilo, musíte vytvořit nový formulář.
 • Nevím číslo svého sedadla: Potřebujeme vaše číslo sedadla; je to pro nás velmi důležité pole. Formulář můžete vyplnit, jakmile jej máte, a to i v případě potřeby při odbavení na letišti. Prosím, vložte čísla a písmena dohromady, mezi mezeru a písmeno vašeho sedadla nevkládejte mezery ani speciální znaky.
 • Jaké číslo letu mám použít? Použijte prosím číslo letu poskytnuté leteckou společností na palubní kartě. Pokud máte připojení, použijte číslo letu, který vás přiveze do Španělska.
 • Problém s aplikací pro Android: Pokud používáte aplikaci pro Android, zkontrolujte, zda máte nainstalovanou nejnovější verzi na Google Play. Zkontrolujte také, že se nepokoušíte vytvořit stejný formulář dvakrát (na webu i v aplikaci). Můžete si vytvořit nový formulář, jak je vysvětleno v části „V e-mailové sekci jsem udělal chybu“.
 • Vyplnění formuláře pro nezletilého / závislého? Musíte vytvořit formulář a vyplnit jej v tomto pořadí:

o Nejprve údaje o nezletilém / závislém jako „Údaje o cestujících“.

o Za druhé, označíte možnost „Vyplním následující formulář pro nezletilého…“

o Zatřetí vyplníte údaje zákonného zástupce.

o Pokud narazíte na problém, možná zjistíte, že jste omylem uvedli své jméno do „Údaje o cestujících“ a jméno nezletilého / závislého do podrobností odpovídajících zákonnému zástupci. To je důvod, proč jste obdrželi všechna QR související s vaším jménem. Zopakujte svůj formulář ve správném pořadí s jiným a platným osobním číslem ID (cestovní pas, národní identifikační číslo, řidičský průkaz…), než které jste již použili. Pokud je toto číslo delší než 12 znaků, použijte pouze posledních 12 znaků.

 • Proč mohu formulář vyplnit pouze 48 hodin před příjezdem do Španělska? Potřebujeme aktuální odpovědi na zdravotní otázky, proto je nutné odpovědět na tuto část formuláře 48 hodin nebo méně před příjezdem do Španělska.
 • Pro každou osobu cestující letecky do Španělska, bez ohledu na věk, potřebujeme jeden formulář z jakékoli jiné země. Pokud létáte interně ve Španělsku, není nutné jej vyplňovat.
 • Illes Balears: Palma de Mallorca, Ibiza nebo Menorca jsou v oblasti Illes Balears (Baleárské ostrovy) ve Španělsku
 • Více otázek? Podívejte se na nejčastější dotazy (https://spth.gob.es/více) nebo na videa:

o němčina: https://youtu.be/QzWaP0sk0hw

o angličtina: https://youtu.be/Y9UjDoK06dQ

o francouzština: https://youtu.be/WldRfchcE_A

o španělština: https://youtu.be/5t_io1nJiuw

 

Newsroom TTG/ Španělská kancelář pro cestovní ruch

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button