HotelyKam jet?ŠpanělskoTOPZahraničí

Španělská provincie Alicante nabízí ideální místa pro celoroční dovolenou

Turistický průvodce z roku 2005 říká, že ve městě Calpe se nemá smysl vůbec zastavovat. Nicméně opak je pravdou. Cal neboli Calpe je skvělým východiskem pro nedaleko ležící městečka jako Altea, ráj milovníků umění, nebo severněji ležící Jávea, která leží blízko nejvýchodnějšího mysu Cabo de la Nao. Právě tento mys je mikroklimaticým předělem, díky kterému mají pláže a pobřeží kolem Calpe tak příznivé počasí.

Foto: Costablanca.org

Za necelé tři hodiny se díky letům Eurowings dostanete do španělského Alicante. A odtud pak za pouhých 50 minut po nezpoplatněné dálnici do Calpe. Městu o 30 000 obyvatelích vévodí dramatický skalnatý výběžek zvaný Peñón de Ifach, symbol pobřeží Costa Blanca. Tato vápencová skála se tyčí v moři do výšky 332 m a je dlouhá jeden kilometr. Peñon de Ifach je spojený s pevninou úzkou šíjí, která je prodloužením nedalekého pohoří Sierra de Oltà, které v těchto místech spadá do moře. Peñón de Ifach tvoří jeden z nejúžasnějších geografických útvarů celého středomořského pobřeží. Na vrchol této hory je možné vystoupat, procházka o délce 5 km trvá přibližně 2 hodiny. Celý skalní masiv je pokryt úchvatnou vegetací s klidnými zátokami vytvarovanými erozí, nárazy moře a větru, jako jsou El Penyal, Les Bassetes nebo El Racó, kouzelná místa pro potápění, rybaření a plachtění. Poslední jmenovaná pláž má křišťálově čistou vodu a je zátokou, kterou mnozí potápěči oceňují pro její bohatou mořskou faunu. Jedná se o jedinou pláž v oblasti valencijského společenství, která má podmořskou trasu označenou podvodními panely, které ukazují, kudy se vydat. Pozor, pro tyto aktivity je však třeba se registrovat.

Foto: Costablanca.org

Město Calpe nabízí 13 km pobřeží se 14 plážemi a zátokami, od zlatavého písku a rušných pláží až po klidné a malé písečné zátoky skryté mezi skalami.  V hlavní části města se nacházejí Arenal-Bol a La Fossa-Levante, dlouhé městské písečné pláže, které jsou lemovány promenádou s množstvím barů a prodejen všeho druhu.

Foto: Costablanca.org

Ekologická procházka nebo cyklistická projížďka Calpe-Benissa

Mezi Calpe a Benissou vede podél pobřeží přibližně 9 kilometrů dlouhá stezka. Jedná se o krásnou, nenáročnou cestu, která je rozdělena na jižní část (zátoky Calpe) a severní část (zátoky Benissa). Jedná se o dobře známou trasu s informačními panely o místním a přírodním prostředí. Cesta trvá asi 3 hodiny. Kromě jiného je tato oblast ideální pro cyklistiku a stejnou trasu s pokračováním do dalších letovisek je možné absolvovat na kole.

Není divu, že se Calpe stalo trvalým nebo přechodným domovem pro cizince, kteří představují jednu třetinu jeho obyvatel. Ti zde vlastní apartmány anebo si pronajímají takzvané long stay hotelové, až tříměsíční pobyty. Hotely bývají vytížené po celý rok, a to i v únoru a březnu, kdy si zde užívají hlavně Belgičani a Dánové, kterým skvělé počasí umožňuje podnikat výlety do krásného vnitrozemí a praktikovat rekreační cyklistiku. Calpe je kromě toho také propojeno vláčkem, spíše jakousi tramvají, s dalšími dvěma letovisky, Benidormem na jihu a krásným odpočinkovým městem Denia na severu.

Foto: Costablanca.org

Není tedy divu, že ubytovat se právě v Calpe má své velké přednosti. Jedním z nejlepších hotelů je Gran Hotel Sol y Mar, který je mnohem víc než jen 4* hotel. Je určen pouze pro dospělé. Jedním z jeho hesel totiž je, že občas je dobré cítit stesk po dětech a vnoučatech. Strategie hotelu, který nabízí long stay pobyty, se zaměřuje na kvalitu spočívající v detailech a přístupu ke klientům. „V našem hotelu neděláme check-ins, ale vlídné přivítání, nenabízíme hotelové all inclusive, ale polopenzi, která je ukázkou skvělé středomořské gastronomie. Jsme hotelem ve městě, ale přitom daleko od města. A nabízíme 311 slunečných dní a 365 dní v roce s nádherným bazénem hned naproti Středozemnímu moři.“

Turespaña, španělská kancelář pro cestovní ruch OET Vídeň

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button