DopravaFrancieNovinkyZahraničí

Smartwings zahájily novou linku do francouzského Nice

Letecká společnost Smartwings zahájila 1. července provoz nového leteckého spojení z Prahy do francouzského města Nice. Přímým letem do proslulého letoviska Francouzské riviéry bude možné se Smartwings letět každý čtvrtek a neděli. Kromě Nice dnes Smartwings obnovily také lety do španělské Valencie (2x týdně). V současné době Smartwings létá z Prahy do 51 destinací a do dalších 14 destinací z Brna a Ostravy.  

Foto: Shutterstock

Linka z Prahy do Nice bude provozována každý čtvrtek s pravidelným odletem v 8:00. Zpět z Nice do Prahy bude letadlo odlétat v 10:50 a na pražském letišti přistane ve 12:50. V neděli letový řád počítá s odletem z Prahy v 19:00. Z Nice pak letadlo odlétá ve 21:50 s plánovaným příletem do Prahy ve 23:50. Letenky do Nice si klienti mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií a rovněž u prodejců letenek.

„Naše nabídka destinací i počet letů neustále narůstají. I přes stále se měnící epidemiologická opatření realizuje skupina Smartwings jen během tohoto týdne z českých letišť více než 300 letů do pěti desítek destinací,“ říká Peter Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

„Nová letecká spojení otevírají další možnosti také pro příjezdový cestovní ruch. Nová linka společnosti Smartwings Praha – Nice bude bezesporu zajímavá nejen pro české cestující, ale i pro francouzské turisty, kteří opět mohou navštívit i naši metropoli během prázdnin,“ říká Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Foto: Smartwings

 

Smartwings provozují letecká spojení z Prahy do 51 destinací v Řecku, Španělsku, Itálii, Francii, Portugalsku, Bulharsku, Chorvatsku, Izraeli, Egyptě, Turecku, Albánii, Tunisku, na Kapverdách, ve Velké Británii a Rusku. Z Brna a Ostravy nabízejí Smartwings lety do 14 destinací v Řecku, Bulharsku, Egyptě, Turecku, Tunisku a Španělsku. Například jen do Řecka Smartwings z České republiky vypravují více než 90 letů týdně. Dalších 39 letů míří každý týden do turisticky oblíbených destinací v Bulharsku. Široký výběr destinací Smartwings nabízejí také ve Španělsku (Málaga, Valencie, Mallorca, Menorca, Murcia, Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote) nebo Itálie (Olbia, Cagliari, Katánie, Lamezia Terme, Neapol).

Rozšiřování destinací i navyšování frekvencí letů se nadále odvíjí od vývoje epidemiologické situace v jednotlivých zemích a uvolňování cestovních opatření. Smartwings nabízejí klientům u všech stávajících a nových individuálních rezervací možnost změnu termínu bez poplatku do 31. 12. 2021. Klienti mají také možnost si současně s letenkou zakoupit na webových stránkách Smartwings cestovní pojištění, které kryje případy onemocnění covid-19.

Na palubách letadel Smartwings Group platí přísná hygienická opatření. Interiér letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí. Letadla jsou vybavena vzduchovými filtry HEPA, které zachytí 99,97 % virů a bakterií. Vstup na paluby letadel skupiny Smartwings je možný jen s ochranou úst a nosu.

Lety Smartwings provozují nejen z letišť v ČR, ale také ze svých základen v Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a Kanárských ostrovech.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button