NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Slovensko zkrátí délku karantény při vstupu do země na deset dnů

Slovensko od poloviny října zkrátí na deset dnů z nynějších dvou týdnů základní dobu karantény pro cestující, kteří přijedou do země ze zahraničí. Změnou příslušné vyhlášky o tom rozhodl úřad hlavního hygienika.
Foto: Pixabay

Izolaci nadále bude možné zkrátit obdržením negativního výsledku laboratorního testu na koronavirus, který lze podstoupit nejdříve pátý den karantény.

Karanténu při vstupu do země vyžadují slovenské úřady od lidí, kteří nebyli plně očkovaní proti nemoci covid-19. Výjimku z izolace mají kromě jiných řidiči a posádky v nákladní, autobusové, železniční a letecké dopravě, stejně jako pracovníci v dalších vybraných profesích a také čeští žáci či studenti při cestách za účelem studia. Do karantény nemusejí nastoupit ani cestující při tranzitu přes Slovensko. V platnosti zůstane stávající výjimka z izolace pro lidi, kteří přes hranice dojíždějí za prací. Takzvaní pendleři ale potřebují potvrzení o testu na koronavirus.

Od pondělí se zpřísnily podmínky cestování ze Slovenska do Česka pro lidi, kteří nejsou očkování proti covidu-19 nebo v posledních 180 dnech neprodělali toto onemocnění. Slovensko, které v posledních týdnech čelí vyššímu přírůstku nových případ koronavirové infekce, se na takzvané mapě cestovatele přesunulo do červené kategorie s vysokým rizikem nákazy.

Slovensko od příštího týdne také zruší vyhrazený čas na nákupy v obchodech pro seniory v okresech s nejhorší epidemickou situací.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button