LidéMěsta & regiony ČRStřední ČechyTOP

Ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu Zuzana Vojtová rezignovala

Zuzana Vojtová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu, rezignovala. ČTK dnes řekla, že se její představy o vedení a aktivitách centrály neshodovaly s představami krajského radního pro kulturu a cestovní ruch Jana Jakoba.
 
Foto: archiv TTG

Zuzana Vojtová nastoupila do funkce v roce 2019 za krajské koalice ANO a ČSSD podporované komunisty. Nyní hejtmanství řídí STAN, ODS, Piráti a Spojenci. Jakob má k činnosti organizace výhrady, podle něj by měla být kreativnější v podpoře turistiky, zvlášť v nynější nelehké době.

Vojtová ČTK řekla, že je hrdá na práci, kterou za sebou se svým týmem zanechává. Podle ní se podařilo nastavit značku Střední Čechy královské, odkazující k výraznému turistickému regionu s bohatou historií. „Myslím, že jsme udělali hodně pro cestovní ruch ve Středočeském kraji. Bohužel dnes narážíme na covidovou situaci, která cestovní ruch výrazně zbrzdila a úplně zastavila mezinárodní cestovní ruch,“ dodala Vojtová.

Jakob míní, že by centrála měla lépe komunikovat s destinačními managementy a zástupci cestovního ruchu. Kritizoval také vynakládání peněz na projekty typu pivních slavností nebo internetového rádia. Požadoval předložení návrhů, jak fungování centrály změnit, což se ale nestalo.

Podle Jakoba je vysoce pravděpodobné, že kdyby Vojtová neodstoupila, byla by odvolána. „Nicméně na to nedošlo, protože podala rezignaci. A my teď chystáme výběrové řízení na nového ředitele, dodal. Rezignovat však chce v dohledné době i sám Jakob, a to kvůli svému nedávnému nástupu do Poslanecké sněmovny. Nahradit ho má Václav Švenda.

Bývalá hejtmanka a nyní opoziční zastupitelka Jaroslava Pokorná Jermanová naopak práci Vojtové hájí. Podle ní dokázala zmírnit ztráty způsobené pandemií koronaviru a udržela cestovní ruch v regionu nad vodou. „Její odchod v době, kdy cestovní ruch čelí dosud největší krizi, mě o to víc mrzí. Nezbývá než se ptát, proč kraj najednou přichází o tak schopné lidi,“ dodala Pokorná Jermanová.

Úkolem turistické centrály je propagace, marketing a koordinace cestovního ruchu ve středních Čechách a lákání turistů do regionu.

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button