Novinky

Pražské letiště hledá nového provozovatele balení kufrů

Pražské letiště začalo pro příštích pět let hledat nového provozovatele služeb balení zavazadel a dalších doplňkových služeb na oba terminály. Celkově by za to mělo zaplatit okolo 162 milionů korun. 

foto: prg.aero

Letiště chce nového provozovatele najít v otevřené soutěži, kterou nedávno vyhlásilo. „Letiště Praha chce v rámci tohoto výběrového řízení najít silného partnera, s nímž posílí kvalitu poskytovaných služeb a zvýší komfort pro cestující. K tomu by mělo přispět nové zázemí provozoven balících služeb, včetně jejich nového designového řešení nebo také nové doplňkové služby,” uvedla Hejtmánková.

O novém provozovateli podle ní v tendru rozhodnou vedle finančních kritérií jeho zkušenosti z minimálně tří mezinárodních letišť, dále kvalita služeb, personální zajištění a také například design obchodní prostor. Nový poskytovatel balení by měl zajistit také některé doplňkové služby jako donášku zavazadel z hotelů, jejich servis, sledování či pojištění nebo nabídku cestovatelských předmětů.

V současné době je jedinou firmou, která na letišti balí zavazadla, TrueStar Czech Republic. Ta byla vybrána v tendru před pěti lety.

Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo 17,8 milionu cestujících, meziročně o téměř milion více. Po roce tak znovu překonalo svůj provozní rekord, ale zároveň se dostalo na hranu své kapacity. Letiště proto připravuje několik stavebních úprav. Vedle menších projektů, které by postupně měly zrychlit odbavení cestujících a letadel, letiště připravuje i velké stavby, jako je například rozšíření druhého terminálu do roku 2028 nebo výstavba paralelní dráhy se začátkem v roce 2025.

Newsroom TTG, ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button