CestovkyNovinkyTrendyZahraničí

Potenciál JV Asie v cestovním ruchu stoupá

Zájem o vzdálené trhy, zejména do oblasti jihovýchodní Asie, je patrný z poptávky turistů, kteří se předchozí roky museli potýkat s omezeními na vstupu do jednotlivých zemí. Stejně tak roste zájem z těchto trhů o Českou republiku.

Foto: Letuška.cz

Data vyplývají ze šetření Asociace cestovních kanceláří ČR, která oslovila cestovní kanceláře a cestovní agentury.

Po pandemii covid-19 cestovní kanceláře a cestovní agentury jak v rámci příjezdového, tak výjezdového cestovního ruchu diverzifikují destinace ve své nabídce a zaměřují se také na nové trhy.  Hned po otevření vzdálených trhů se zvýšila poptávka ze strany turistů, pro Českou republiku bylo zásadní uvolnění restrikcí v Malajsii a Singapuru a postupné obnovení příjezdového cestovního ruchu z regionu.

Česká republika se musí s ohledem na aktuální situaci obejít bez čínských i ruských turistů.  Alternativou jsou proto destinace v jihovýchodní Asii, které nabízejí bonitní klientelu.  Daná lokalita navíc nabízí unikátní kulturní a přírodní bohatství, stejně tak Česká republika, což má za následek zvyšující se turistický potenciál a postupné oživení leteckých spojů z Asie do Evropy.

Více než 78 procent  trhu, které dříve cílilo na Čínu, má nyní zájem o nové trhy právě ze zemí jihovýchodní Asie. Naopak je znatelný propad zájmu o Čínu jako turistickou destinaci, a to i z pohledu příjezdů. Čína pro své cesty do Evropy využívala místní cestovní kanceláře a cestovní agentury jen minimálně a cílila hlavně na své místní zástupce, většina financí tak, vyjma ubytování a dopravy, mířila zpět do Číny.

Podle cestovních kanceláří aktuálně Češi vyhledávají zejména destinace, jako jsou Malajsie, Vietnam, Thajsko, Laos, Indonésie, Bali, Filipíny a Kambodža. Z pohledu příjezdové turistiky do České republiky je zájem zejména o turisty ze Singapuru, Malajsie, Indonésie, Tchaj-wanu, Japonska a Vietnamu.

Průzkum odpovídá i nedávno provedenému šetření pro Letiště Praha v oblasti stávajících spojů a potenciálu zavedení nových přímých leteckých linek z Prahy do jihovýchodní Asie.

Nejvýraznější potenciál pak cestovní kanceláře jak ve výjezdovém, tak příjezdovém turismu, spatřují v Indii, Vietnamu a Tchaj-wanu.

Newsroom TTG / ACK ČR

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button