Kam jet?Města & regiony ČRNovinky

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních samiček.

Foto: Zoo Praha

V plánu je mimo jiné koupání slonic Gulab a Shanti a také předání dárků sloní rodině. Na děti čeká spousta her o tematické odměny a zájemci si budou moci také vyzvednout pas a samolepku pro celoroční soutěž Dny zvířat. Chovatelé připravují v těchto horkých dnech pro zvířata i příjemné osvěžení – speciální zmrzliny vyrobené ze zmrzlé vody, zeleniny, ovoce a dalších ingrediencí.

Světový den slonů oficiálně připadá na 12. srpna, v Zoo Praha se bude slavit s předstihem. Tento významný den upozorňuje na hrozby, jimž sloni čelí, a na možnosti, jak je chránit. Kromě řady zajímavých informací o ohrožení a ochraně slonů je pro návštěvníky připraven celodenní program věnovaný početnému slonímu stádu, na něž je Zoo Praha právem hrdá.

V 11.30 chovatel okomentuje tradiční a velmi oblíbené koupání nejstarších pražských slonic Gulab a Shanti ve venkovním bazénu. Ve 14.30 pak bude sloní rodině předán enrichmentový prvek za doprovodu odborného komentáře v prostředním výběhu slonů.

Od 10. do 16. hodiny najdou návštěvníci hned na několika stanovištích v Údolí slonů soutěže o tematické odměny. Jednotlivé úkoly odhalí například nevšední aspekty rozmnožování slonů či jejich rodičovské péče. Od 10. do 18. hodiny si návštěvníci mohou v Papírně vyzkoušet výrobu papíru ze sloního trusu a vytvarovat si jej třeba právě do siluety slona. Pro zájemce je připravena i originální pitva sloního trusu.

Celá oslava se koná v rámci celoroční kampaně Dny zvířat v Zoo Praha, na niž je navázaná stejnojmenná soutěž (zoopraha.cz/soutez). Jako součást projektu proběhne již dnes odpoledne také přednáška vrchního chovatele slonů Martina Kristena s názvem Novinky u slonů. Více informací o této přednášce najdete zde.

Foto: Zoo Praha

Program Světového dne slonů (8. srpna)

  • 10.00–16.00 Série soutěžních stanovišť „Vítejte ve sloní rodině“: soutěž v Údolí slonů o tematické odměny
  • 11.30 Koupání sloních samic Gulab a Shanti s odborným komentářem chovatele v prostředním výběhu slonů
  • 14.30 Předání enrichmentového prvku sloní rodině za doprovodu odborného komentáře v prostředním výběhu slonů
  • 10.00–18.00 Doprovodný program v Papírně: tradiční výroba papíru ze sloního trusu, který je možné tvarovat do siluety slona, a originální pitva sloního trusu

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button