Na posledním ročníku veletrhu ITB zdůraznila Jennifer Andre, viceprezidentka pro rozvoj podnikání společnosti Expedia Group Media Solutions, „roli hotelu jako správce destinace“, která vyžaduje společnou práci dodavatelů a veřejných manažerů, aby bylo možné reagovat na stále náročnější veřejnost, jak zveřejnil HOSTELTUR tourism news in Technology.

Tuto roli na sebe vzala společnost Hesperia, která ve svých hotelech nabízí zážitky pro místní i zahraniční klienty. V březnu tohoto roku byla řada na hotelu Novotel Valencia Lavant, který slaví svůj příchod do hlavního města Valencijského společenství Turie jedinečným a exkluzivním zážitkem inspirovaným valencijskými slavnostmi Fallas.
Novotel Lavant Valencia (značka Novotel společnosti Accor debutuje ve Valencii pod vedením společnosti Hesperia) chce vyzdvihnout umění, kulturu a tradice Valencie. A kdy jindy než v době jeho nejslavnějších mezinárodních oslav nabídnout hostům zážitek prostřednictvím ohně, gastronomie a řemeslné zručnosti, s privilegovaným přístupem na nejvýznamnější události Fallas, VIP službami a jedinečnými kulturními setkáními.
Návrh na prožití tohoto festivalu prostřednictvím aktivit organizovaných hotelem probíhal naprosto originálním způsobem. Od snídaně v hotelu s nejtypičtějšími produkty valencijské kuchyně přes exkluzivní večeři se signature menu navrženým šéfkuchařem, možnost vychutnat si ohňostroje zvané Mascletà ze soukromého balkonu s otevřeným barem a prvotřídním gastronomickým servisem. Hotel zahrnuje do svých nabídek také VIP návštěvy keramických dílen firmy Lladró, kde mistři řemesla nabízejí exkluzivní ukázku svého řemesla a hosté se mohou zúčastnit workshopu malování na porcelán.

Valencie ani letos neopomněla oslavit svoje nejvýznamnější svátky konané na počet svatého Josefa a truhlářských tradic Fallas. Neznamená to, že by zapomněla na tragédii z minulého roku, ale dává tím najevo, že město žije a hlavně, že místní obyvatelé se stále umějí radovat ze života.
A co nového je k vidění ve Valencii kromě již dnes proslulého Města vědy a umění? Především kostel svatého Mikuláše z Bari, který byl rekonstruován v roce 2016 a je známý jako valencijská Sixtinská kaple. Je to jeden z nejstarších kostelů v gotickém stylu ve městě a nachází se na ulici Caballeros, přímo v srdci historického centra města. Neopouštějte Valencii, aniž byste se pokochali nádherou barokních fresek pokrývajících více než 2000 m2 jejích kleneb, stěn a sloupů! Po návštěvě rušného centra a památek jsou skvělým místem pro relaxaci neoklasicistní zahrady Monforte, které se pyšní mnoha sochami, jezírky, vodními fontánami, promenádami, uličkami a odpočinkovými zónami.
Zuzana Churanová, OET Vídeň, španělská kancelář pro cestovní ruch