NovinkyPojišťovny

Očkování či prodělaný covid nemusí na dovolené stačit, náklady na léčení v zahraničí mohou jít i do statisíců

ERV Evropská v letošním roce řešila již vyšší stovky případů, kdy klienti v zahraničí onemocněli covid-19 nebo byli umístěni do karantény. Řadě z nich vyšel pozitivní test, přestože měli dokončenou vakcinaci nebo covid-19 prodělali. U některých byla dokonce nutná hospitalizace na JIP, jelikož se jednalo o závažný průběh nemoci.

Foto: Pixabay

Těžký průběh v Egyptě

Těžký případ ERV Evropská řešila u klientky v Egyptě, která na dovolené onemocněla covidem-19 i přes absolvované dvoudávkové očkování. Pro komplikovaný průběh spojený s oboustranným zápalem plic strávila 10 dní na jednotce intenzivní péče. Po celou dobu hospitalizace s ní byli v kontaktu zástupci pojišťovny a asistenční služby, což velmi ocenila, protože byla v destinaci sama. Po čase se její stav začal zlepšovat a po měsíci byla po konzultaci s asistenčním lékařem, který případ od začátku pečlivě monitoroval, propuštěna z nemocnice. „Následně jsme zajistili novou letenku, transfer na letiště a návrat do vlasti s lékařským doprovodem. Uhradili jsme celkové náklady ve výši 496 320 Kč,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Karanténa na Maledivách

Před návratem z dovolené na Maledivách byla klientka umístěna do 14denní karantény kvůli pozitivnímu covid testu. V souladu s místní legislativou uvízl v karanténě i její partner, přestože jeho test byl negativní. „Pro oba jsme zajistili prodloužení ubytování, dále opakované PCR testy, které naštěstí vyšly negativně, a zorganizovali jsme i odložený návrat do vlasti. Za oba klienty jsme uhradili vzniklé vícenáklady ve výši 38 564 Kč,“ říká Vlastimil Divoký.

Další případy a náklady související s covid-19

případ destinace náklady
7denní karanténa v hotelu (kontakt s nakaženým) Egypt 16 500 Kč
10denní karanténa v hotelu (kontakt s nakaženým) Kanárské ostrovy 45 700 Kč
3denní pobyt na JIP (onemocnění covid-19) Spojené arabské emiráty 61 000 Kč
1denní pobyt na JIP (onemocnění covid-19) USA 92 500 Kč

Newsroom TTG / ERV Evropská pojišťovna

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button