DopravaIncomingMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

Nizozemci mohou do Prahy vyrazit novým přímým vlakovým spojem

V sobotu ráno přivezl do zastávky Praha hlavní nádraží přímý noční vlak z Amsterdamu šest set dvacet pasažérů. Jde o vůbec první noční lůžkový vlak z Nizozemska do České republiky od roku 2016. Nové vlakové spojení mezi Amsterdamem a Prahou by mělo u nizozemských cestovatelů, kteří jsou zastánci udržitelného turismu, vzbudit zájem o podzimní či zimní city breaky v Česku. Zahraniční zastoupení agentury CzechTourism Benelux proto prvním vlakem vypravilo nizozemské novináře a blogery.

Foto: CzechTourism

„Zájem médií o noční vlak do Prahy je v Nizozemsku obrovský. Přivezli jsme například novináře z nejčtenějších deníků De Telegraaf nebo Volkskrant,“ uvedla ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism Benelux Petra Palečková s tím, že nejde výhradně jen o propagaci Prahy. Novináři zamíří například také do středních Čech nebo Karlovarského kraje. „Popularita udržitelného turismu celosvětově stále roste a Nizozemsko není výjimkou. Přímé vlakové spojení podpoří nejen naši prezentaci Česka jako atraktivní, k životnímu prostředí ohleduplné destinace, ale i propagaci adventu na nizozemském trhu,“ doplnila Petra Palečková.

Nizozemci patří k věrným návštěvníkům České republiky, kteří se do České republiky po uvolnění opatření proti šíření koronaviru vracejí mezi prvními. Vloni jich v období září–listopad přijelo do Česka přes 43 tisíc, což bylo stejně jako například návštěvníků ze sousedního Rakouska. Letos v srpnu se v českých hotelech ubytovalo téměř 16 tisíc hostů z Nizozemí, a byli tak čtvrtou nejpočetnější skupinou turistů ze zahraničí. Mezi Nizozemskem a Českou republikou je navíc velmi frekventované letecké spojení. Z amsterdamského letiště létají až pětkrát denně aerolinky KLM a easyJet, a dvakrát týdně provozuje Transavia lety z Eindhovenu. V případě delších dovolených nicméně Holanďané upřednostňují cestování autem nebo obytným vozem.

Do konce roku plánuje nizozemská společnost GreenCityTrip vypravit do Prahy dalších pět vlakových souprav s celkovou kapacitou 700 lůžek ve třech cenových kategoriích. Další čtyři spoje jsou pak plánovány na leden a únor 2022. Podle Hessela Winkelmana, majitele společnosti GreenCityTrip, která nabízí vlakové spojení do celkem sedmi evropských metropolí, je Praha společně s Benátkami nejfrekventovanější a nejoblíbenější destinací. Atraktivitu cest do Prahy pro cestující s GreenCityTrip podpořil také Prague City Tourism, který poskytl slevu na vstup do Staroměstské radnice a na jízdné historickou tramvají.

Dle současné nabídky si mohou cestující z Nizozemska zakoupit pětidenní balíček obsahující dvě noci ve vlaku a dvě noci v některém z pražských hotelů. Provozovatel ale zvažuje i prodej samostatných jízdenek.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button