CestovkyNovinky

Národní rozvojová banka přijímá žádosti do programu Záruka CK

Cestovní kanceláře mohou do 30. června 2022 podávat žádosti o státní záruku na pojištění proti úpadku u Národní rozvojové banky (NRB) do programu Záruka CK.

 

Cílem programu je přispět k řešení problémů v oblasti cestovního ruchu v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření a podpořit prostřednictvím bankovních záruk přístup cestovních kanceláří a cestovních agentur k získání pojištění pro případ úpadku, které je pro ně ze zákona povinné. Tento program navazuje na dřívější program COVID Záruka CK a je určen pro podnikatele bez rozdílu velikosti v celé České republice.

Záruka může být poskytnuta k jedné pojistné smlouvě se sjednanou pojistnou dobou o délce maximálně 12 kalendářních měsíců, přičemž začátek sjednané pojistné doby nastane v období mezi 1. 1. 2022 a 30. 6. 2022. Poplatek za poskytnutí záruky činí 1 % z výše poskytnuté záruky.

NRB může poskytnout záruku až do 75 procent požadované spoluúčasti cestovní kanceláře do limitu 30 procent z pojistného plnění, nejvýše ale osm milionů korun oproti dřívějším čtyřem milionům. Cestovní kancelář se tak na spoluúčasti požadované pojišťovnou pro uzavření pojistky musejí podílet minimálně 25 procenty. Platnost záruky smí přesáhnout sjednanou pojistnou dobu nejvýše o půl roku. K jedné pojistné smlouvě může banka poskytnout jen jednu záruku. Pomoc nemohou využít firmy, které měly ke konci roku 2019 finanční potíže.

Obdobný program mohly cestovní kanceláře využít už loni, a to na smlouvy s pojistnou dobou zahájenou mezi 1. říjnem 2020 a 31. prosincem 2021. V rámci tohoto programu bylo poskytnuto cestovním kancelářím celkem 134 záruk v objemu 121,2 milionu Kč.

Newsroom TTG / NRB / MMR ČR

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button