HotelyMěsta & regiony ČRNovinkyPraha

Na pražském Smíchově se naplno otevírá nový Chevron Hotel

Chevron Hotel ze sítě Old Town Apartments je nový čtyřhvězdičkový hotel v Praze. Otevřel krátce před nástupem pandemie koronaviru, takže ostrý provoz zažívá až nyní s postupným rozvolňováním cestování.

Foto: Chevron Hotel

 

Nachází se na Smíchově v ulici Holečkova přímo naproti zahradě Kinských a vznikl rozsáhlou rekonstrukcí a přestavbou původního bytového domu z 90. let 19. století, který se vlivem času a špatné údržby dostal do dezolátního stavu. Na šesti podlažích disponuje 50 designovými pokoji, které jsou navrženy tak, aby maximalizovaly vnitřní prostor a umožnily autentický zážitek i odpočinek. Za jejich návrhem stojí britsko-český ateliér Jestico + Whiles, který spolupracoval i na architektonickém řešení celého projektu (fasáda).

“Před rekonstrukcí jakéhokoliv objektu se vždy snažíme získat co nejvíce informací o dané budově, historii lokality i tamní atmosféře. Na těchto základech pak vytváříme hlavní motiv nového projektu, který se prolíná jak do celkového konceptu, tak jednotlivých designových prvků. Protože je Chevron Hotel v centru metropole jen pár minut od Pražského hradu či Staroměstského náměstí, chtěli jsme, aby svým vzhledem respektoval okolní zástavbu. V našem návrhu jsme zachovali celou řadu historických prvků, které jsou patrné především na hlavní uliční fasádě. Ta byla tvarově rekonstruována do své dřívější podoby a ponechána ve světlé barvě,“ komentuje Sean Clifton, ředitel pražského studia Jestico + Whiles, které má za sebou řadu působivých realizací po celém světě a do vzhledu Chevron Hotelu vneslo nezaměnitelný styl.

Interiér hotelu je nadčasový a nese se v moderním duchu, přesto však odkazuje i na minulost. Smíchov byl původně založen jako průmyslová čtvrť na pražské periferii, která se až postupem času proměnila v atraktivní lokalitu pro práci i bydlení a stala se součástí centrální části metropole. „Na míru navržený nábytek s lehkým industriálním nádechem je proto vzpomínkou na někdejší obyvatele domu, kteří byli v této dříve průmyslové čtvrti zaměstnáni. Vzhled interiéru je pak založen na spojení hladkých zakřivených linií černě lakované oceli s luxusní kůží a čistými bílými akcenty,“ uvádí Sean Clifton a dodává: „Na podlahách veřejných prostor jsou použity černobílé vzory inspirované historickými dekory keramických dlaždic nalezených v původní budově. V kontrastu k nim působí hlavní schodiště s autentickým zábradlím, na kterém vyniká tmavý terazzo povrch imitující kámen s přiznanou texturou. Hosté mohou do svých pokojů vystoupat buď po tomto schodišti, nebo využít nového výtahu, díky němuž je objekt kompletně bezbariérový.“

Foto: Chevron Hotel

Všechny pokoje v Chevron Hotelu jsou plně klimatizovány a vybaveny moderním designovým nábytkem, vytvářejícím příjemnou atmosféru. Charakteristickými materiály v pokojích i na recepci jsou texturované dřevěné stěny v kombinaci se zakřiveným pohledovým betonem, který propisuje linku schodiště do přilehlých pokojů. Celek doplňují atypická svítidla v podobě nadrozměrných ocelově černých obručí, které v interiéru vytvářejí dominantní prvek.

„Prostory v posledním šestém podlaží byly upraveny a rozšířeny tak, aby nabízely ubytování v podkrovním stylu a skýtaly unikátní výhledy. Ty směřují buď přímo k letohrádku Kinských, který je zasazen do rozlehlého parku, nebo do vnitrobloku s moderně upravenou zahradou a pohodlným posezením. Další příjemný zážitek čeká hosty hned po probuzení: pro podávání kontinentální snídaně jsme navrhli speciální, krásně osvětlenou místnost, která se nachází v moderní prosklené přístavbě,“ uzavírá Sean Clifton.

Pro investora Chevron Hotelu již studio Jestico+Whiles v předchozích letech realizovalo design hotelů Pure White v Praze 2 na Novém Městě, Urban Crème v Praze 1 v ulici Na Poříčí a Red & Blue Design Hotel taktéž v ulici Holečkova na Smíchově.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button