Města & regiony ČRNovinkyWellness & Spa

MZd: Na zdravotní pobyt do lázní je možné do uzavřených okresů jet

Do lázní na zdravotní pobyt do uzavřených okresů Sokolov, Cheb a Trutnov lidé jet mohou, sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Vláda schválila omezení cestování z a do těchto okresů, cesty do nemocnic a dalších zdravotnických zařízení ale patří mezi povolenou výjimku.
Foto: Shutterstock

„Pokud se tam však chce ubytovat v hotelu, tento způsob poskytování ubytovacích služeb není toho času povolen,“ uvedla Peterová.

V okrese Cheb leží lázeňská města Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Lázně Kynžvart. V okrese Trutnov leží Janské Lázně. Lázně v současné době mohou poskytovat jen léčebnou a rehabilitační péči. Samostatné ubytování a případné wellness pobyty nejsou povolené.

Lázně loni poprvé postihla protikoronavirová opatření na jaře, kdy měly zakázáno přijímat klienty. Lázně nakonec s vládou vyjednaly kompenzace. V létě, když se lázně opět mohly otevřít, pomohly některým státní vouchery nebo kompenzační vyhláška, která navýšila příjmy.

Od podzimu znovu výrazně klesl počet i českých klientů, nemocnice neoperovaly a neposílaly pacienty na doléčení do lázní a rostly i obavy samotných pacientů.

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button