Města & regiony ČRNovinky

Moravskoslezský kraj podpoří rozvoj turistiky 21 miliony korun

Moravskoslezský kraj podpoří rozvoj turistiky, na projekty má připraveno 21 milionů korun. Program je rozdělený na dva dotační tituly, jeden je zaměřený na budování turistické infrastruktury, druhý na její obnovu, uvedla mluvčí kraje Nikola Birklenová.
Ilustrační foto: MSK

“Cílem je posílit atraktivitu regionu, zkvalitnit zázemí pro návštěvníky a podpořit projekty, které pomáhají lidem objevovat kraj pohodlněji, bezpečněji a s lepším servisem,” řekla mluvčí. Podporu mohou získat například projekty zaměřené na modernizaci turistických informačních center, zázemí u turistických cílů či vodních ploch, ale také budování nových prohlídkových tras nebo obnovu veřejných prostranství u turistických cílů.

“Kvalitní infrastruktura dělá cestování příjemnější a často rozhoduje o tom, jestli se návštěvníci vrátí. Tento program pomůže obcím i podnikatelům dotáhnout projekty, které zvýší komfort návštěvníků a zároveň posílí atraktivitu regionu,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro cestovní ruch a regionální rozvoj Šárka Šimoňáková.

O dotaci mohou žádat firmy i podnikatelé. Získat mohou až 55 procent nákladů, výše dotace je 50 000 Kč až dva miliony korun podle typu projektu. V minulých letech kraj podpořil například projekty obcí Nýdku, Raškovic, Čeladné či Bystřice na Frýdecko-Místecku, které vybudovaly nebo modernizovaly parkoviště u výchozích míst turistických a cykloturistických tras. Peníze od kraje pomohly i k vybudování sociálního zázemí pro turisty ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku, Krnově a Rýmařově na Bruntálsku nebo vzniku pumptracku u bývalého nádraží v Novém Jičíně a dalších projektů.

Žádosti o dotace je možné podávat od 27. června do 15. července. Podpořené projekty musejí být dokončeny nejpozději do 30. září příštího roku. Podrobné podmínky programu jsou na webu kraje.

Newsroom TTG / KÚ MSK

Ukázat další

Související články

Back to top button
Nastavení personalizace