Města & regiony ČRNovinkyWellness & Spa

MMR ČR chce prodloužit slevové poukazy do lázní alespoň do března

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR chce prodloužit slevové poukazy do lázní alespoň do 31. března. Čeká na schválení Evropské komise. Zatím jsou vouchery platné do konce roku.

Foto: Shutterstock

Klienty a lázně resort vyzývá, aby se zkusili domluvit na náhradním termínu. Po dohodě bude možné slevu uplatnit i příští rok. MMR to uvedlo na twitteru. „Jakmile obdržíme pozitivní signál od Komise EU, prodloužíme slevy do lázní, a to minimálně do 31. března 2021 s možností dalšího prodloužení až do 30. června 2021,“ napsalo MMR.

Evropská komise v říjnu schválila delší trvání tzv. dočasného rámce, tedy uvolnění pravidel státní pomoci. Původně měl platit do konce roku, nově má fungovat do konce června příštího roku.

Státem dotované poukazy jsou v rámci programu COVID lázně dostupné od 1. července. Podle informací na webu Kudyznudy.cz bylo prozatím využito 48 192 poukazů na slevu 4000 korun na pobyt alespoň na šest nocí a minimálně pět procedur. Kapacity mnoha lázní se zaplnily brzy po spuštění programu. Další uplatnění poukazů zkomplikovaly podzimní vládní restrikce proti šíření nákazy, od 22. října do 2. prosince mohly lázně poskytovat výhradně zdravotní služby. Ubytovací zařízení nesměla být využívána pro rekreační účely.

Vláda na program COVID lázně vyčlenila miliardu korun, za kterou bude moci být vydáno maximálně 250 000 poukazů. Lidé nemohou sčítat voucher, který nabízejí například Karlovy Vary na podporu cestovního ruchu, a státní poukaz.

Lázně jsou jedním z nejvíce zasažených sektorů koronavirovou krizí. Hosté z ciziny v nich podle MMR tvořili až 44 procent. Podle ministerstva Češi zahraniční klienty, kterých lázně kvůli současné situaci mohou ztratit 170 00 až 200 000, nedokážou nahradit. Záměrem programu proto mimo jiné je, aby se Češi naučili trávit v lázních vícedenní pobyty s čerpáním léčebných služeb. Poskytnutá podpora má navíc přispět k obnově celých regionů.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button