DopravaMěsta & regiony ČRNovinky

Lipenskou přehradu bude brázdit nový parník Smetana

Turisty bude po lipenské přehradě letos vozit nový parník jménem Smetana. Rozšíří tak plavební flotilu společnosti Rosenberger-Lipno-Line na tři lodě.

 

Foto: Pixabay

Společnost, která provozuje lodní dopravu na jezeře, také nabídne veřejnosti více tras. Loď Smetana je dlouhá 25 metrů a má šířku pět metrů. Společnost se připravuje na spuštění provozu a čeká, až to umožní situace kolem koronaviru. “Scénář se samozřejmě může měnit. Během pár dní můžeme vyjet na linkové plavby s tím, že budeme dodržovat všechna omezení, která budou platná,” řekl manažer firmy Karel Andrle. Dodal, že by lodní doprava mohla na přehradě začít 8. května.

Smetana popluje po takzvaném severním okruhu mezi Horní Planou, Dolní Vltavicí a Černou v Pošumaví. Loď Adalbert Stifter bude mít hlavní zastávky v Lipně nad Vltavou, Frymburku a Dolní Vltavici. Třetí loď Vltava bude tyto dva okruhy propojovat. “Počítáme i s dopravou turistů a jízdních kol oběma směry přes celou lipenskou přehradu. Cestující budou mít možnost přestupovat mezi jednotlivými loděmi,” uvedl Andrle.

Loď Smetana má místa pro 140 lidí. Společnost Rosenberger-Lipno-Line v sezoně přepraví až 60 000 turistů. Ceny pro letošní rok se nemění, okružní plavba po přehradě na dvě hodiny stojí pro dospělé 330 korun.

“Celé Lipensko se snaží vyjít maximálně vstříc požadavkům jeho návštěvníků. Jsme rádi, že sem letos přijedou tuzemští hosté a chtěli bychom je všichni pěkně přivítat a zpříjemnit jim pobyty. Přece jenom je turismus to jediné a poslední, co našemu příhraničnímu regionu zbylo k obživě. Koronavirus nás všechny přiškrtil, ale lapajíce po dechu si o to více budeme našich hostů vážit,” uvedl Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska.

 

Newsroom TTG/ČTK

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button